Auto Detailing

Quick detailer – szybkie nabłyszczanie lakieru samochodowego

Quick detailer nabłyszczacz do lakieru

Lśniący lakier o intensywnym, głębokim kolorze to wizytówka każdego samochodu i życzenie prawdopodobnie każdego kierowcy. Taki efekt da się osiągnąć poprzez różne zabiegi pielęgnacyjne, jednak utrzymać go – to już prawdziwe wyzwanie! Na szczęście istnieją quick detailery – środki do nabłyszczania lakieru samochodowego, które potrafią w kilka sekund wydobyć z lakieru maksimum koloru i blasku! Sprawdź, jak działają i w jaki sposób z nich korzystać!

Co to jest quick detailer?

Quick detailer to profesjonalny kosmetyk samochodowy używany zarówno przez specjalistów, jak i amatorów auto detailingu. Preparat ma postać płynną i zwykle sprzedawany jest w butelkach z wygodnym spryskiwaczem, dzięki czemu aplikacja nie sprawia problemu nawet początkującym w sztuce detailingu. Jak wskazuje już sama nazwa – służy do szybkiej poprawy kondycji czyszczonego elementu. To może być oczywiście lakier samochodowy, ale też powierzchnie chromowane.

Niemal każdy właściciel samochodu, który dba o swój pojazd, ma quick detailera zawsze pod ręką. Często wykorzystują go np. uczestnicy zlotów czy prezentujący swoje pojazdy na targach i wystawach.

Jak działa quick detailer?

 • Jak nabłyszczacz do lakieru samochodowego. To jedno z głównych zastosowań quick detailera. W kilka sekund i bez zbędnego wysiłku ze strony aplikatora wydobywa z powłoki lakierniczej głębię koloru i lustrzany blask, a nawet pozwala ukryć drobne ryski czy mikrouszkodzenia.
 • Jak preparat czyszczący. Pozwala natychmiast pozbyć się cienkiej warstwy kurzu czy odcisków palców, natomiast nie wolno stosować go zamiast mycia samochodu. Idealnie usuwa osady czy zacieki z wody po wizycie na myjni.
 • Jak powłoka hydrofobowa na lakier. Quick detailer nie tylko czyści i nabłyszcza, ale też pozostawia na lakierze powłokę ochronną o właściwościach hydrofobowych. Dzięki temu woda zostaje szybko odprowadzona z karoserii, a wszelkie zabrudzenia przylegają w mniejszym stopniu. Efekt? Łatwiej jest utrzymać pojazd w czystości, a mycie można znacznie ograniczyć.
 • Jak preparat poślizgowy do glinki. Zwykle używany jako dodatkowy „poślizg”; sprawdza się niezależnie od rodzaju glinki (czy to w standardowej formie, czy w postaci gąbek i ścierek o powierzchni glinkującej).

Co wchodzi w skład quick detailera?

Quick detailer to preparat produkowany niemal przez każdą markę z branży auto detailingu. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj syntetycznego wosku w płynie. Każdy producent opracowuje jednak własną formułę quick detailera, np. wzbogaca preparat o dodatkowe substancje, które zapewniają różne właściwości lub podkręcają konkretny efekt.

Niektóre quick detailery (np. Autoglym Rapid Aqua Wax Quick Detailer) zawierają naturalny wosk Carnauba. Inne są wzbogacone o konkretną dawkę polimerów i charakteryzują się zwiększoną trwałością jak ADBL QD1 Quick Detailer z woskiem. Jeszcze inni producenci stawiają na komfort aplikacji oraz neutralizują chemiczny zapach preparatu przyjemną owocową nutą (np. mango – SOFT99 Luxury Gloss Quick Detailer).

Jak stosować quick detailera?

 • Przede wszystkim quick detailer nie może zastępować mycia samochodu. Owszem, usunie cienką warstwę kurzu czy lekkie zabrudzenia, natomiast dotyczy to wyłącznie samochodów zadbanych czy garażowanych. Jeśli na karoserii znajdują się większe zabrudzenia bądź piasek, to aplikując quick detailera, możesz zarysować lakier.
 • Quick detailera warto stosować po każdym myciu samochodu – pomiędzy zabiegami woskowania. W ten sposób zadziała jak świetny nabłyszczacz lakieru samochodowego, a jednocześnie uzupełni ubytki w powłoce ochronnej.
 • Przed nałożeniem quick detailera trzeba porządnie umyć samochód, najlepiej w sposób detailingowy („na dwa wiadra”), a następnie dobrze go osuszyć miękkim i chłonnym ręcznikiem z mikrofibry.
 • Quick detailera należy aplikować w miejscu zacienionym, aby uniknąć szybkiego wysychania czy rozmazywania się preparatu.
 • Quick detailera nakłada się w niewielkich ilościach bezpośrednio na lakier (lub inny element) bądź na mikrofibrę. Najlepiej jest zajmować się jednocześnie tylko jednym elementem auta, aby kosmetyk nie zdążył wyschnąć. Quick detailera należy dokładnie rozprowadzić, a następnie precyzyjnie dotrzeć czystą mikrofibrą, aż znikną wszystkie smugi.
 • Quick detailer to produkt przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Nawet jeśli będziesz używać quick detailera pierwszy raz, na pewno sobie poradzisz – pamiętaj tylko o tych kilku zasadach!

Jaki preparat typu quick detailer kupić?

Zasadniczo wszystkie preparaty typu quick detailer powinny wykazywać zbliżone działanie, czyli czyścić, nabłyszczać lakier i wydobywać jego kolor, chronić przed wilgocią i zabrudzeniami oraz nadawać glince poślizg.  Jak wcześniej wspomnieliśmy, różni producenci tworzą różne rozwiązania.

Co więcej, nawet jedna marka oferuje zwykle kilka różnych quick detailerów. Dobrym przykładem jest Autoglym, który stworzył m.in.:

 • Rapid Quick Detailera do szybkiego usuwania zabrudzeń i odcisków palców (jest wykorzystywany m.in. na najbardziej prestiżowych imprezach motoryzacyjnych),
 • Rapid Aqua Wax Quick Detailera, który zapewnia błyskawiczny, ale i wyjątkowo trwały połysk powłoce lakierniczej,
 • Extra Gloss Protection Quick Detailera – ten zapewnia długotrwałą ochronę, tworzy barierę dla brudu, a jednocześnie nadaje wysoki połysk.

Na pewno warto korzystać z wyłącznie sprawdzonych i polecanych quick detailerów – od cenionych producentów jak ADBL, SOFT99, Shiny Garage czy właśnie Autoglym. Jeśli nie jesteś przekonany, który z tych produktów powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami – specjaliści z Zadbanej Bryki zarekomendują optymalne rozwiązanie zgodnie ze swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem.

Dlaczego warto mieć w zanadrzu quick detailera?

Choć nawet najlepszy quick detailer nie zastąpi porządnego mycia auta i glinkowania, nie zadziała tak dobrze jak woskowanie czy zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną, to zdecydowanie pomoże zadbać o samochód (np. zmniejszając częstotliwość wizyt na myjni) i przedłużyć trwałość zabiegów pielęgnacyjnych.

Quick detailera warto stosować po każdym myciu samochodu – jego aplikacja nie wymaga dużo czasu i energii, a doskonale podbija walory wizualne lakieru i innych elementów oraz wzmacnia ich ochronę.

FAQ:

1. Jakie są najlepsze środki do nabłyszczania lakieru samochodowego?

Jednym z najlepszych jest quick detailer – czyli odpowiednik wosku syntetycznego w płynie. Działa kompleksowo – nie tylko nabłyszcza, ale też podciąga kolor lakieru, czyści oraz chroni przed wilgocią i zabrudzeniami. Jest to produkt uniwersalny, który można stosować również do powierzchni gumowych czy plastikowych.

2. Ile kosztuje quick detailer?

Polecane i sprawdzone quick detailery kosztują zwykle od 30 do 60 zł za 500 ml. Na rynku są oczywiście dostępne tańsze propozycje, jednak warto kierować się nie ceną, a jakością. Quick detailer to preparat wydajny, który wystarcza na długo. Można zastanowić się nad zakupem większej ilości preparatu np. w kilkulitrowej butli, co zwykle przekłada się na niższą ceną w porównaniu z pojemnościami 300 czy 500 ml.

3. Jaki quick detailer warto kupić?

Warto postawić na jakość i wybrać quick detailera od sprawdzonych marek – m.in. ADBL, SOFT99, Autoglym, Shiny Garage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *