Felgi dodają bryce niepowtarzalnego charakteru, ale tylko wtedy, gdy są perfekcyjnie czyste, błyszczące i wypolerowane na „lustro”! Warunek ten trudno spełnić, bo przecież felgi, jako części kół, mają nieustanny kontakt z zanieczyszczeniami i błotem. Osiada na nich smoła, lotna rdza, a płyn hamulcowy powoduje uciążliwe przebarwienia. Dlatego też trzeba o nie odpowiednio zadbać! Piękny wygląd przywrócisz im, stosując odpowiednie środki do czyszczenia felg.

Podstawą jest gruntowna dekontaminacja z użyciem preparatów typu „krwawiąca felga”. „Krwawiące” kosmetyki do czyszczenia felg (np. marek RR Customs, Shiny Garage, ADBL, K2 czy SOFT99) rozpuszczają metaliczne zabrudzenia, przy czym zabarwiają się na czerwono. Nie zapomnij o zakamarkach – użyj dobrej szczotki lub pędzelka, które je dokładnie oczyszczą. Zostaje jeszcze polerka felg i możesz już z dumą pokazać je światu!

Więcej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

ADBL Vampire Liquid krwawiąca felga 1L

37,90 

SOFT99 Iron Terminator Krwawiąca felga 500ml

39,00 

waxPRO Sulley Mini Wheel Brush Szczotka do czyszczenia felg

37,90 

K2 ROTON PRO Krwawiąca felga w żelu 1L

25,50 

K2 PĘDZELEK DETAILINGOWY delikatny 31mm

7,20 

K2 ALUCHROM Pasta polerska do metalowych powierzchni 120g

7,60 

K2 SZCZOTKA DO MYCIA FELG

17,90 

K2 ROTON krwawiąca felga mycie felg 700ml

15,40 

RR Customs RRC Wheel Gel+ do czyszczenia felg 1L

38,00 

Autosol Aluminium Polish pasta polerska do aluminium

22,50 

K2 Scepter szczotka do czyszczenia felg i kołpaków

23,90 

ADBL Wheel Sword szczotka do czyszczenia felg

60,90 

Autoglym Custom Wheel Cleaner czyszczenie kół 500ml

38,50 

Autoglym Magma krwawa felga, deironizer 500ml

43,90 

Autoglym Bodywork Wheels & Interior zestaw kosmetyków torba

390,00 

ADBL Vampire Liquid płyn do mycia felg 500ml

27,90 

Shiny Garage D-Tox deironizer, krwawiąca felga 500ml

27,50 

RR Customs RRC Wheel Gel+ do czyszczenia felg 5L

111,90 

RR Customs RRC Deironizer do dekontaminacji 5L

121,90 

Shiny Garage D-Tox deironizer, krwawiąca felga 1L

38,00 

RR Customs RRC Deironizer do dekontaminacji 1L

30,50 

waxPRO Smokey Wheel Brush – Szczotka do mycia felg

23,90 

waxPRO Stitch Wheel Brush Szczotka do czyszczenia felg

23,90 

K2 ROTON PRO Krwawiąca felga w żelu 5L

99,90 

Czyszczenie felg aluminiowych

Czyszczenie alufelg nie należy do najłatwiejszych – choć luźne zabrudzenia mogą spłynąć razem z wodą, to jednak metaliczne osady pozostaną nawet po gruntownym myciu. Dlatego do tego zabiegu musisz się przyłożyć. Mycie felg powinieneś poprzedzić nałożeniem na ich powierzchnię preparatu typu „krwawiąca felga”. Przed rozpyleniem kosmetyku upewnij się, że felgi są suche i zimne.

Działanie specyfiku zauważysz szybko – felgi zaczną zabarwiać się na czerwono. To oznacza, że środek zaczyna pracować i rozpuszcza lotną rdzę, opiłki metali i smołę. Daj mu chwilę i zaangażuj do pracy szczotkę! Niektórych tego typu „krwawiących” deironizerów możesz użyć także do dekontaminacji podwozia, nadkoli, progów czy całej karoserii.

Szczotki do czyszczenia felg

Aby dotrzeć do zakamarków felg, użyj odpowiedniej szczotki. Jej włosie musi być delikatne i elastyczne, by dosięgnąć najtrudniej dostępnych miejsc. Dobra szczotka do  felg powinna wyróżniać się odpornością chemiczną, by podczas kontaktu z czyszczącymi preparatami jej włosie się nie odkształcało. Wykorzystaj szczotki specjalnie w tym celu zaprojektowane np. Sulley Plus (waxPRO), Scepter (K2) czy Wheel Sword (ADBL). Do pracy możesz też zaangażować pędzelek detailingowy!

Po oczyszczeniu felg opłucz je obficie wodą pod ciśnieniem.

Polerowanie felg na wysoki połysk

Gdy felgi Twojego samochodu są już perfekcyjnie czyste, dodaj im lustrzanego blasku! Wykorzystaj w tym celu uniwersalną pastę polerską do powierzchni metalowych, np. pastę do aluminium Autosol. Taki preparat zawiera w swoim składzie delikatne ścierniwo, które usunie ewentualne pozostałe zabrudzenia, ale co ważniejsze – także drobne rysy.

Nanieś niewielką ilość pasty na gąbkę lub szmatkę, a następnie wytrzyj do sucha miękką mikrofibrą. Pasta polerska nie tylko nabłyszczy felgi, ale także utworzy na ich powierzchni niewidzialną powłokę, która będzie odpychać wodę i zabrudzenia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się czystością felg przez długi czas, a dodatkowo ochronisz je przed korozją. Zamiast pasty polerskiej możesz też użyć preparatu z płynnym woskiem typu Quick Detailer.

Jeśli zdecydujesz się na zakup uniwersalnej pasty polerskiej do aluminium, to pamiętaj, że możesz ją wykorzystać nie tylko do felg. Wypoleruj z jej pomocą elementy grilla, emblematy, listwy! Taka pasta świetnie sprawdzi się także w przypadku motocykli, rowerów i… powierzchni chromowanych w domu! Jeden produkt i wiele zastosowań to oszczędność dla Twojego portfela.