Grupa SIKA to szwajcarski producent chemii specjalistycznej przeznaczonej dla sektora budowlanego oraz branży samochodowej. Firma została założona przez Kaspara Winklera w 1910r., a jej siedziba mieści się w miejscowości Baar. Roczne obroty spółki to ponad 8miliardow CHF, a w oddziałach w ponad 100 krajach pracuje około 25000 ludzi.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 50 wyników

Sika Industry

SIKA jest podzielona na dwie części – budowlaną (SIKA Constuction) oraz przemysłową (SIKA Industry). Skupmy się na części industry czyli przemysłowej firmy SIKA. Jest to jeden z największych na świecie producentów jednoskładnikowych uszczelniaczy poliuretanowych oraz produktów klejących dla branży samochodowej. SIKA Industry to eksperci w zakresie łączenia, uszczelniania, wzmacniania, nawilżania oraz ochrony. Zadbana Bryka korzysta z rozwiązań oraz produktów SIKA w trakcie wykonywania prac takich jak wymiany szyb samochodowych, naprawa plastików, nakładanie powłok ochronnych, klejenie poszycia, uszczelnianie.

SikaPower

Klejenie strukturalne to najbardziej efektywna metoda stosowana w warsztatach blacharskich. Producenci aut z całego świata stosują produkty klejące SikaPower. Dla przykładu, SikaPower-4720 to wzmocniony, dwuskładnikowy klej epoksydowy, który nie tylko wykazuje znakomite właściwości klejące, ale również zapewnia ochronę antykorozyjną. SikaPower pozwala na łączenie paneli, także tych narażonych na działanie wysokich sił dynamicznych.

Nie sposób też nie wymienić uszczelniacza termoutwardzalnego SikaPower 415 P1. Jest to produkt utwardzający się jedynie pod wpływem wysokiej temperatury. W związku z tym nadaje się do użycia w lakierni proszkowej.

SikaPower wyposaży Twój warsztat w pełen zakres światowej klasy środków klejących służących do naprawy plastików: zderzaków, zaczepów czy lamp.

Sikaflex

Najbardziej znaną grupą produktów firmy Sika to seria Sikaflex – pełna gama jednoskładnikowych produktów klejących oraz uszczelniaczy. Zostały one zaprojektowane tak, aby gwarantować szybkie i łatwe działanie w procesie naprawy nadwozi samochodowych. Niemal każdy zna takie produkty jak chociażby klej uszczelniacz Sikaflex 221. Jego skuteczność, uniwersalne zastosowanie i popularność sprawiły, że stał się jednym z flagowych produktów marki. Przy okazji można wymienić Sikaflex 252 nieco mocniejsza wersja Sikaflexa 221 do zastosowań konstrukcyjnych.

Z serii Sikaflex nie sposób nie wymienić produktów nowej technologii – hybrydowej. Oferują one parametry nieco lepsze niż zwykły poliuretan. Zapewniają doskonałą przyczepność, nawet przy minimalnym przygotowaniu powierzchni. Można tu wyróżnić Sikaflex 527 jako produkt do łączenia blach i spawów. Istnieje również jego odpowiednik w formie natryskowej. Jest to Sikaflex 529 który we współpracy z pistoletem natryskowym SIKA Spray gun potrafi nam utworzyć aplikacje niczym OEM z fabryki.

SikaGard

Wszyscy ci, którzy chcą zabezpieczyć swoje auto przed korozją znajdą wśród produktów Siki doskonałe rozwiązania. Wszystko to pod grupą produktową z serii SikaGard. Tak chociażby środek na bazie bitumu SikaGard 6060 to środek, który zabezpieczy nam powierzchnię całego podwozia przed korozją. Jego ulepszona wersja na bazie kauczuku SikaGard 6440 dodatkowo jeszcze zabezpieczy przed żwirem czy kamieniami. Jeżeli chcemy zabezpieczyć na długi czas nasze profile zamknięte w progach, pod maską, czy w drzwiach użyjmy wosków do tego przeznaczonych. SikaGard 6250 to wosk o gęstej konsystencji, tworzący zbitą i wytrzymałą powłokę antykorozyjną. Jak zależy nam na dotarciu w trudno dostępne miejsca, możemy zastosować rzadszy wosk penetrujący – SikaGard 6220.

Wklejanie szyb samochodowych

Kolejnym ważnym elementem SIKA Industry będzie na pewno proces wklejania szyb. SIKA produkuje i dostarcza produkty służące do wklejania szyb samochodowych już od lat 80 – firma jest prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie. W gamie produktów znajdziemy środki do nakładania bezpośrednio na szkło, zarówno na ciepło, jak i na zimno, oraz środki do przygotowania powierzchni przed wymianą szyby. Każdy produkt posiada inny czas całkowitej gotowości do odjazdu (tzw. SDAT), aby spełnić wymagania fachowców w tej dziedzinie. Do najpopularniejszych produktów z tej gamy można na pewno zaliczyć Sikaflex 265 klej do wklejania szyb w busach oraz ciężarówkach. Sikatack Drive z kolei to świetny klej do wklejania czołowych szyb samochodowych, podobnie jak jego nieco dłużej wiążący brat SikaTack Go4IT.

Przygotowanie powierzchni

Do przygotowania powierzchni niezbędny będzie nam przede wszystkim aktywator oraz primer. Sika Aktivator 100 to sprawdzony przez wielu środek do zastosowania przed wklejaniem szyb. W połączeniu z primerem Sika 206 G+P daje nam pewny i solidny system, przy którym możemy być pewni, że nasza szyba będzie solidnie zamocowana. Stosunkowo nowym rozwiązaniem stał się Sika primer 207 – połączenie zarówno aktywatora jak i primera w jednym preparacie.

Zaś najbardziej znanym i najczęściej używanym jest Sika Aktivator 205 używany do przygotowania i aktywowania wszelakiego typu powierzchni metalowych, szklanych, czy z tworzyw.

Kleje morskie

W Sika Industry możemy wymienić m.in. dział morski Marine. Posiada on w swojej ofercie kleje i uszczelniacze do łodzi i jachtów. Sikaflex 295 pomoże nam wkleić szybę z poliwęglanu, zaś Sikaflex 291, bądź Sikaflex 292 uszczelnić, bądź przykleić elementy kadłuba.

Klejenie fasad budynków

Kolejna istotna gałąź przemysłowa w SIKA to również materiały do fasad budynkowych. Klejenie konstrukcyjne szkła możemy przeprowadzić za pomocą SikaFast 5221 czy SikaFast 5215. Uszczelniacz pogodowy który możemy zastosować to Sikasil WS 605. Z kolei silikonowy klej konstrukcyjny o wysokich parametrach wytrzymałościowych to Sikasil SG-20.

Jeżeli, podobnie jak my, uwielbiasz proces odbudowy samochodów, to wiesz, że głównym celem właściciela jest najczęściej  przywrócenie auta do jego stanu pierwotnego. Sika posiada w ofercie pełen zakres produktów. Produkty te przyspieszają prowadzone prace, a końcowy efekty wygląda jak prosto z fabryki.