Czy lakierom potrzebne są powłoki ochronne lub woski samochodowe? Do lakieru samochodowego w każdej minucie przywierają zabrudzenia, powłoka jest narażona na działanie wilgoci, co sprzyja korozji. Jeśli jej nie zabezpieczysz, będziesz musiał nie tylko częściej myć samochód, ale też regularnie sprawdzać i zabezpieczać ubytki, które mogą przemienić się w ogniska rdzy. Wosk samochodowy i powłoki zabezpieczające do lakieru samochodowego (choć oczywiście działają z różną skutecznością) chronią karoserię, a jednocześnie pomagają utrzymać ją w zadbanym stanie i podbijają jej walory wizualne (kolor i blask lakieru).

W kwestii zabezpieczenia lakieru masz duże pole do wyboru – możesz zdecydować się na wosk do samochodu w sprayu (np. ADBL), w płynie lub w postaci twardej (np. z dodatkowymi olejami ułatwiającymi nakładanie jak SOFT99 Fusso Coat). Świetną alternatywą dla wosku jest powłoka np. ceramiczna, która działa dłużej i z większą skutecznością.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 69 wyników

Wosk do samochodu – w płynie, sprayu, a może pasta?

W sklepie Zadbana Bryka znajdziesz mnóstwo propozycji wosków do lakieru, dzięki czemu wybierzesz preparat najlepszy dla swojego samochodu i w dodatku wygodny w aplikacji względem swoich preferencji. Są to propozycje od różnych marek, o różnym działaniu i cenie. Jakie są między nimi podstawowe różnice?

Skład wosków do lakieru samochodowego:

  • woski naturalne (czyli wyprodukowane z naturalnych składników np. wosku pszczelego czy Carnauby – są mniej trwałe od pozostałych propozycji, lecz bardzo dobrze wyciągają głębię koloru i blask z lakieru),
  • woski syntetyczne (wyprodukowane z substancji otrzymanych w sposób sztuczny – skutecznie chronią lakier samochodowy przed niekorzystnymi czynnikami),
  • woski hybrydowe (połączenie substancji naturalnych i sztucznych).

Postać wosków do lakieru samochodowego:

  • wosk do samochodu w sprayu,
  • wosk do samochodu w płynie,
  • twardy wosk (postać stała, pasta).

Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a konkretny wybór jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Specjaliści ze sklepu Zadbana Bryka z przyjemnością polecą Ci optymalne rozwiązanie!

Powłoki zabezpieczające do lakieru samochodowego

Powłoki np. ceramiczne są alternatywą dla standardowego wosku. Ich zaletą jest to, że utrzymują się na lakierze znacznie dłużej, wykazują się większą skutecznością i lepszym działaniem hydrofobowym. Doskonale wydobywają walory wizualne lakieru, podbijając jego kolor, zapewniając mu blask i szklistość.

Oczywiście istnieje kilka rodzajów powłok zabezpieczających – m.in. polimerowe, ceramiczne i kwarcowe, które różnią się ceną, trwałością, sposobem aplikacji i poziomem ochrony. Zwykle poza wilgocią i zabrudzeniem, zabezpieczają również przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami.

Dzięki właściwościom hydrofobowym zapewniają szybki zrzut zalegającej wody, dzięki czemu do lakieru nie przywiera brud, a Ty możesz znacznie ograniczyć swoje wizyty na myjni. Mimo to o powłokę np. ceramiczną również trzeba odpowiednio zadbać, aby chroniła samochód przez określony czas.