Podczas gdy produkty do auto detailingu zadbają o czystość i dobry stan karoserii oraz wnętrza samochodu, do większości mniejszych i większych prac naprawczych będziesz potrzebować profesjonalnej chemii warsztatowej, która przyda się także podczas remontu w garażu czy w domu. W tym miejscu znajdziesz m.in. lakiery, uszczelniacze, kleje, odrdzewiacze i preparaty antykorozyjne, konserwujące, smary i materiały ścierne. Dzięki specjalistycznym środkom zadbasz o czystość trudno dostępnych części pojazdu – wtrysków, hamulców, wydechów, gaźników. Za pomocą mas, silikonów czy taśm uszczelnisz zarówno elementy karoserii, łączenia spawów, drzwi, jak i inne newralgiczne miejsca. Robiąc zakupy, możesz od razu wyposażyć swój samochód w niezbędne płyny eksploatacyjne: oleje, płyn do spryskiwaczy, chłodniczy czy hamulcowy oraz dodatki do paliw.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 316 wyników

Chemia warsztatowa online – czyszczenie, odrdzewianie, uszczelnianie

Skorodowane i zabrudzone elementy pojazdu – hamulce, tarcze, kolektory czy gaźniki, a nawet pojedyncze śruby stwarzają realne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Nawet niewielkie luki w uszczelnieniu nadwozia, drzwi czy okien powodują, że do wnętrza pojazdu przedostaje się woda, powietrze i zwiększa się hałas. W zaciszu własnego garażu, nawet przy niewielkim nakładzie finansowym, możesz doprowadzić swój samochód do pełnej sprawności. Pomocne w tym procesie będą specjalistyczne preparaty do czyszczenia poszczególnych części pojazdu oraz środki odrdzewiające, antykorozyjne, czyściwa, zmywacze, uszczelniacze, kleje, silikony i taśmy (m.in. marek K2, BOLL, APP, Brunox i Sika).

Szpachlowanie, materiały ścierne i lakiery

Niewielkie ubytki w lakierze karoserii nie zawsze wymagają pomocy doświadczonego lakiernika. Z kolei polakierowanie takich elementów jak felgi czy zderzaki nie jest skomplikowane, a idealnie je odświeża i odnawia ich wygląd. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalistyczne preparaty i narzędzia: szpachle, materiały ścierne, lakiery, środki czyszczące i odtłuszczające oraz akcesoria, a całość pracy będziesz mógł wykonać samodzielnie. Produkty dostępne w naszym sklepie wykorzystasz nie tylko do odnowienia swojego samochodu, ale także do wszelkich prac budowlano-remontowych w domu, na tarasie czy w ogrodzie.

Płyny eksploatacyjne, dodatki do paliw i produkty zimowe

Wymiana (na czas) płynów eksploatacyjnych to podstawa bezpieczeństwa oraz sprawnej pracy samochodu. Preparaty takie jak płyny do spryskiwaczy, płyny chłodnicze, hamulcowe czy płukanki do silnika zawsze warto mieć w zapasie – w bagażniku lub w garażu. Dzięki dodatkom do paliw możesz usprawnić pracę swojego samochodu i przedłużyć żywotność elementów silnika czy układu zapłonowego. Na jesieni zacznij myśleć o produktach zimowych, które przygotują Twój samochód do jazdy w warunkach niskiej temperatury. Przydadzą się odmrażacze (do zamków i szyb), skrobaczka, szczotka, mata oraz preparat zapobiegający parowaniu szyb i lusterek.