Bezpieczne i skuteczne prace autodetailingowe, samochodowe, naprawcze czy remontowe wymagają od Ciebie zastosowania odpowiednich narzędzi, akcesoriów i zabezpieczeń. Już na etapie zakupu samochodu przyda Ci się miernik lakieru, za pomocą którego sprawdzisz, czy elementy karoserii nie były szpachlowane bądź kilkukrotnie lakierowane. Z kolei, aby dobrze oczyścić i wygładzić powierzchnię lakieru, nadać mu głębię i blask, a przede wszystkim – usunąć z jego powierzchni rysy, będziesz musiał użyć maszyny polerskiej, czyli tzw. polerki. Prac uszczelniających i klejenia nie przeprowadzisz bez odpowiednich pistoletów i aplikatorów. Podczas majsterkowania przy samochodzie czy w domu powinieneś także zadbać o własne zdrowie, stosując maseczki, odzież ochronną i rękawice. Zaschnięty na dłoniach smar, lakier czy klej szybko wyczyścisz za pomocą specjalistycznych mokrych chusteczek czy past czyszczących do rąk, które usuwają zabrudzania, a jednocześnie nie podrażniają i nie uszkadzają skóry dłoni. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 43 wyników

Mierniki lakieru samochodowego, czyli testy grubości powłoki

Nowoczesne mierniki grubości lakieru samochodowego to urządzenia czułe i niezawodne. Warto dysponować takim testerem już w momencie kupna samochodu używanego. Dzięki temu dowiesz się, czy Twój przyszły samochód miał już styczność z blacharzem i lakiernikiem. W naszym sklepie sprzedajemy przede wszystkim mierniki lakieru marki PRODIG-TECH. Urządzenia te są proste w kalibracji i zasilane bateriami. Głowice pomiarowe testerów są precyzyjne i niebywale pomocne w ocenie stanu lakieru. Miernik podpowie, czy w danym miejscu lakier pojazdu jest w porządku, czy może powłoka jest za cienka, czy podwójna, czy jednak znajduje się pod nią szpachla. Niektóre urządzenia zapisują też ostatnie pomiary, dzięki czemu możesz je później skonsultować ze specjalistą.

Polerki elektryczne samochodowe

Ręczne polerowanie powłoki lakieru samochodu jest możliwe, jednak musisz włożyć w nie dużo pracy, a efekty najczęściej nie będą zadowalające. Dlatego w naszym sklepie oferujemy profesjonalne maszyny polerskie – elektryczne polerki rotacyjne oraz dual action marek Sicco, RUPES czy NTools. Urządzenia różnią się od siebie funkcjonalnością i ceną. Łączy je możliwość regulacji obrotów i ergonomiczny kształt, a do zestawu zazwyczaj są też dołączone niezbędne elementy, jak tarcze czy gąbki polerskie. Wszystkie modele nadają się do pracy w pionie i poziomie. Choć najczęściej wykorzystywane są w auto detailingu, z ich pomocą wygładzisz różne powierzchnie – również drewno czy tworzywa sztuczne. Polerka zadba o piękny lakier Twojego samochodu, ale przyda się podczas najróżniejszych prac w garażu, w domu i ogrodzie, np. do wygładzania czy nabłyszczania powierzchni malowanych i lakierowanych.

Artykuły ochronne – bezpieczeństwo i higiena pracy

Wiercenie, szlifowanie, polerowanie, malowanie czy lakierowanie, mycie i czyszczenie to prace, które w pewnym stopniu mogą zagrażać Twojemu zdrowiu. Podczas ich wykonywania do powietrza, które wdychasz, dostają się pyły i opary, które (w zależności od preparatu, tworzywa i skali pracy) mogą drażnić drogi oddechowe. Używane kleje, uszczelniacze, środki żrące, lakiery, farby czy specjalistyczne preparaty czyszczące, antykorozyjne i zabezpieczające mogą także drażnić skórę dłoni. Przed zakupem danego preparatu powinieneś zapoznać się z określonymi przez producenta środkami ostrożności i zawsze stosować się do instrukcji. Zarówno podczas czyszczenia i renowacji samochodu, jak i wszelkich prac w garażu czy podczas remontu w domu powinieneś dysponować odzieżą ochronną i akcesoriami BHP. Nasz sklep zaopatrzony jest m.in. w kombinezony ochronne, rękawice, maseczki przeciwpyłowe, a także akcesoria przydatne w pracy – pistolety i aplikatory do kleju, kartuszy czy folii i mas natryskowych.