Polska firma Prodig-Tech zajmuje się głównie produkowaniem urządzeń do testowania lakieru. Możemy być pewni wysokiej jakości produkcji, gdyż producent deklaruje ścisłą kontrolę nad urządzeniami i własną linię produkcyjną.

Więcej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Mierniki lakieru

W ofercie znajdziemy głównie mierniki grubości lakieru, znajdą się również takie, które posiadają opcję wykrywania cynku. Urządzenia są dostępne w formie pistoletów lub też mierników z sondą. Producent podzielił je na kilka różnych serii, wśród których możemy wyróżnić serie: standard, profesjonalna, super plus i premium.

Przede wszystkim możemy wyróżnić ponad 20 modeli mierników. Z ciekawszych pozycji możemy wymienić np. Miernik grubości lakieru GL-2+ nadaje się on do blach stalowych, jak i aluminiowych. Prostota obsługi, wynik w postaci świecącej się diody oraz niska cena sprawia, że urządzenie staje się idealnym wyborem dla początkujących i tych, którzy okazyjnie chcą sprawdzić poprawność lakieru.

Kolejnym ciekawym miernikiem może okazać się GL-3S-UV. Posiada on sondę na przewodzie. Wyposażony jest również w diodę UV do sprawdzenia oryginalności dokumentów samochodowych. Przydatne mieć takie urządzenie przy sobie. Pozwala on dokonywać pomiaru na blachach stalowych, ocynkowanych oraz aluminiowych. Wynik grubości warstwy przedstawiany jest na ekranie.

Bezsprzecznie ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w mierniku GL-8S autorskiego asystenta pomiaru. Funkcja ta na podstawie dokonanych pomiarów ocenia, czy samochód mógł mieć dokonywane naprawy blacharsko-lakiernicze.

Z pewnością jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń producenta to pistolety do dokonywania pomiarów. Chociażby GL-PRO-2-FAZ pozwala nam nie tylko zmierzyć grubość warstwy lakieru, ale również wykryć obecność cynku w stali. Pozwala nam to wykryć, czy czasem cały element nie został wymieniony na jego tańszy nieocynkowany zamiennik.

Podsumowując, z produktów Prodig-Tech na pewno powinni skorzystać ci, którzy kupują samochód i chcą być pewni, że jego stan blacharsko-lakierniczy jest w dobrym stanie.