Szampon samochodowy to podstawowy kosmetyk, który skutecznie usunie większość zanieczyszczeń z powierzchni lakieru. Specjalistyczne składniki, jakie znajdziesz w naszych produktach, pozwalają szybko zmyć kurz z karoserii i przygotują Twój wóz do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych – sprawdź!

Wyświetlanie 1–12 z 53 wyników

Szampony samochodowe – czym są?

Szampon pomoże Ci szybko pozbyć się największych zabrudzeń z powierzchni karoserii. To pierwszy krok do uzyskania lakieru błyszczącego jak lustro. Produkty mają w składzie substancje dostosowane do usuwania typowych zanieczyszczeń drogowych i nie tylko. W naszej ofercie znajdziesz zarówno środki o tradycyjnej formule, jak i silniejsze koncentraty do rozcieńczenia z wodą.

Nawet najlepszy szampon samochodowy może zawieść, jeśli wykorzystasz go niepoprawnie. Najpierw za zawsze warto opłukać najpierw samochód. Następnie zastosuj metodę „na dwa wiadra”: w jednym przygotuj roztwór szamponu, a drugie wypełnij wodą. Namocz rękawicę mikrofibrową w rozieńczonym szamponie i zacznij mycie okrężnymi ruchami od góry do dołu. Na koniec ponownie opłucz karoserię oraz osusz ją, aby uniknąć smug.

Szampony samochodowe z woskiem

Wyjątkowym rodzajem szamponów są środki z dodatkiem wosku, które z pewnością warto wypróbować, zwłaszcza jeśli bryka nie wymaga akurat dogłębnego czyszczenia. Wosk w szamponie nada Twojej karoserii połysk, a także utrudni przyleganie brudu do lakieru.

Aktywna piana – co to jest?

Pianą aktywną także umyjesz samochód i przygotujesz go do dalszych zabiegów. Zazwyczaj z piany aktywnej korzystają kierowcy borykający się z uporczywymi zabrudzeniami. Środek rozpuszcza zanieczyszczenia bez zagrażania kondycji lakieru. Formuła piany aktywnej utrzymuje się na karoserii, dzięki czemu skutecznie zmiękcza nawet grubsze warstwy błota.

Warto podkreślić, że puszysta aktywna piana nadaje się nie tylko do samochodu – niektóre środki dostępne na rynku można stosować także do maszyn budowlanych i rolniczych. Wówczas preparaty muszą wyróżniać się wysoką skutecznością, aby pozbyć się silniejszych zanieczyszczeń.

Jak nakładać pianę aktywną za pomocą myjki ciśnieniowej?

Aby usunąć zabrudzenia z samochodu, piany aktywne nakłada się myjką ciśnieniową, a właściwie przy użyciu pianownicy dołączonej do myjki. W ten sposób szybko pokryjesz środkiem cały pojazd bez potrzeby ręcznego rozprowadzania detergentów. W większości przypadków później wystarczy spłukać produkt pod ciśnieniem, a następnie osuszyć lakier.

Co do mycia wstępnego, a co do właściwego?

Decyzja, czy wybierzesz aktywną pianę, czy raczej szampon, należy do Ciebie. W dużym skrócie szampony samochodowe stosuje się, jeśli czyszczenie samochodu odbywa się regularnie i chcesz pozbyć się tylko powierzchownego kurzu. Wówczas detergenty w wodzie szybko usuną pyłki oraz inne zabrudzenia, a wosk utrudni późniejsze osadzanie się ich w powłoce lakierniczej.

Jeśli jednak masz do czynienia z poważnymi zabrudzeniami na lakierze pojazdu, wykorzystaj piany aktywne do mycia auta. Zastosuj je jako mycie wstępne: najpierw nałóż pianę, spłucz ją i umyj brykę tradycyjnym szamponem.

Piana aktywna i szampon samochodowy w sklepie Zadbana Bryka

Jaki szampon samochodowy wybrać? Z tym pytaniem mierzą się nie tylko początkujący auto detailerzy, ale również profesjonaliści poszukujący nowych produktów. Na szczęście w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz różnego rodzaju kosmetyki do mycia samochodu w dobrej cenie. Zwróć uwagę na marki takie jak:

  • K2 – polskie K2 jest znane wszystkim wielbicielom profesjonalnej pielęgnacji auta za niewielką cenę;
  • Shiny Garage – użycie produktów tej firmy sprawia, że brud traci przyczepność i ześlizguje się z karoserii samochodu;
  • AUTOGLYM – marka ma świetne szampony samochodowe z dodatkami, które np. można zostawić do wyschnięcia bez potrzeby spłukiwania, aby odświeżyć szybko wygląd lakieru;
  • Fresso – producent znany przede wszystkim z perfum samochodowych posiada także wydajne szampony, które możesz dopasować do perfum pod względem nuty zapachowej.

Zadbana Bryka to bogactwo środków do pielęgnacji lakieru i nie tylko. Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na jeden z produktów, skontaktuj się z nami, a wspólnie zastanowimy się nad odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego wozu.