Polerowanie lakieru samochodowego to niełatwe zadanie dla początkujących. Wymaga sporo uwagi i ostrożności, ale też poświęcenia czasu i energii. Niemniej przeprowadzone dobrze, pozwala pozbyć się rys, hologramów czy niewielkich uszkodzeń z karoserii, a jednocześnie przywrócić powłoce lakieru głębię koloru i lustrzany blask. Przed przystąpieniem do pracy trzeba odpowiednio oczyścić samochód oraz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i preparaty. Potrzebna będzie dobra elektryczna maszyna polerska z zestawem padów oraz właściwie dobrana pasta polerska (lub zestaw past).

W tej kategorii naszego sklepu Zadbana Bryka znajdziesz niezbędne środki do polerowania lakieru samochodowego, polerki elektryczne oraz akcesoria (pady, gąbki, futra i dyski). Wśród past polerskich dostępne są nie tylko te do lakieru samochodowego, ale też do powierzchni metalowych i plastikowych oraz reflektorów.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 167 wyników

Polerowanie lakieru samochodowego

Sprzęt i akcesoria do polerowania lakieru samochodowego

  • Polerki elektryczne – rotacyjne i dual action, wyłącznie sprawdzone modele od polecanych producentów. W naszym sklepie zaopatrzą się zarówno fachowi detailerzy, jak i amatorzy auto detailingu. Najprostsze modele – polecane początkującym – kupić można już za kilkaset złotych!
  • Akcesoria do polerowania – m.in. pady, gąbki, futra i dyski. W różnych rozmiarach i o różnej twardości, która przekłada się na odmienne możliwości ścierne. Akcesoria zarówno uniwersalne, jak i te przeznaczone do współpracy z konkretnym sprzętem czy chemią do polerowania samochodu.

Chemia do polerowania samochodu – pasty i inne preparaty

  • Pasty do polerowania mocno ścierne, agresywne (cutting) – do polerowania bardzo zaniedbanych lakierów, które potrzebują dogłębnej korekty, do usuwania głębszych rys i uszkodzeń.
  • Pasty do polerowania średnio ścierne, właściwe (polish) – zwykle do pierwszego etapu korekty lakieru (jeśli nie jest bardzo zniszczony). Usuwają zarysowania i defekty o umiarkowanym charakterze.
  • Pasty do polerowania lekko ścierne, wykończeniowe (finish) – używane na końcowym etapie korekty lakieru lub samodzielnie. Poradzą sobie z niewielkimi rysami i mikrouszkodzeniami, rozprawią się z hologramami i wydobędą z lakieru samochodowego kolor i połysk.

Środki do polerowania lakieru samochodowego – jakie wybrać?

Musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie kwestie – poziom zniszczenia lakieru samochodowego oraz własne doświadczenie. Jeśli dopiero uczysz się polerowania lakieru samochodowego, unikaj preparatów mocno ściernych, które – nakładane w niewłaściwy sposób – mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Wybierz wyłącznie polecane środki do polerowania lakieru samochodowego i od sprawdzonych producentów jak Menzerna, RUPES czy Koch Chemie. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Nie tylko wybiorą dla Ciebie najlepsze preparaty – pasty i akcesoria o właściwych parametrach – ale też poinstruują Cię, jak z nich korzystać.

Preparaty do polerowania lakieru samochodowego od zadbanabryka.pl – Sprawdź naszą bogatą ofertę!