Teroson to niemiecka marka z ponad 120 letnią historią. Należy do koncernu Henkel. Produkty Teroson to głównie kleje i uszczelniacze, ale również materiały do wygłuszania, wzmacniania i usztywniania konstrukcji, czy powlekania. Jakość materiałów stoi na najwyższym poziomie. Producent dostarcza rozwiązania do firm OEM w sektorze transportowym, naprawy pojazdów, branży przemysłowej i budowlanej.

Kleje Teroson

Najpopularniejszymi produktami marki Teroson będzie to przede wszystkim Teroson Terokal 5055 – dwuskładnikowy klej epoksydowy służący m.in. do klejenia poszycia nadwozia, klejenia strukturalnego na sztywno.

Więcej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Teroson 5055 posiada znakomite parametry wytrzymałościowe. Jest odporny na uderzenia i szybko zyskuje początkową wytrzymałość.

Aplikowanie możemy przeprowadzić za pośrednictwem zwykłego pistoletu ręcznego, bądź pneumatycznego z tłokiem. Wymieszanie materiału ułatwia dołączony do kleju mieszalnik segmentowy, który dokładnie miesza oba składniki kleju. Mieszalniki można również dokupić osobno na sztuki, gdyż po utwardzeniu materiału w środku nie jest on już zdatny do użycia.

Produkty Teroson

Innym popularnym produktem tej marki jest Teroson Terokal EP 5010 TR. Jest to epoksydowy produkt nakładany na zimno o właściwościach cyny lutowniczej. Zamiennik cyny jest w stanie odbudować powierzchnie metalowe ze stali, czy aluminium. Utwardzony produkt nadaje się do szlifowania. Nie kurczy się. Jak w przypadku kleju 5055 również zaaplikujemy go zwykłym wyciskaczem, a wymieszanie materiału ułatwi nam taki sam dołączony mieszalnik.