Jeśli chcesz, aby Twój samochód prezentował się niemal jak nowy – był czysty, schludny i zadbany, musisz zwrócić uwagę na detale. A nimi są z całą pewnością plastiki – te na zewnątrz auta (jak listwy, nadkola, zderzaki, podszybia, relingi i elementy osłonowe) i te w jego wnętrzu (deska rozdzielcza, uchwyty, tunel środkowy i wiele innych). Elementy z tworzywa sztucznego nie tylko się mocno brudzą, ale też zużywają. Wskutek dużego nasłonecznienia tracą pierwotny głęboki kolor – blakną, szarzeją i odbarwiają się, przez co wszelkie ubytki w ich strukturze np. rysy stają się bardziej widoczne.

Na szczęście możesz temu zaradzić – w naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju środki czyszczące oraz preparaty do renowacji plastików samochodowych. Dzięki ich właściwościom konserwującym zachowasz zadbany wygląd plastików na długo!

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 39 wyników

Chemia do plastików samochodowych

Krok 1 – czyszczenie!
Pierwszym krokiem do przywrócenia plastikom samochodowym pierwotnego, pożądanego wyglądu jest ich dokładne oczyszczenie. Oczywiście część zabrudzeń z tych plastików, które znajdują się na zewnątrz samochodu, zostanie usunięta już podczas jego mycia. Jednak do idealnej czystości jeszcze daleka droga – nie da się jej uzyskać bez środków przeznaczonych do czyszczenia plastikowych powierzchni.

Tu wybór jest ogromny – w sprzedaży dostępne są zarówno preparaty uniwersalne (do czyszczenia tworzyw sztucznych), jak i środki bardziej specjalistyczne, np. do czyszczenia plastików matowych lub z połyskiem, powierzchni twardych, gładkich bądź chropowatych. Zwykle taki środek wystarczy nanieść na czyszczony element, odczekać chwilę, aż brud się rozpuści i usunąć go za pomocą miękkiej ściereczki.
Jeśli zależy Ci na aspekcie uniwersalności, wybierz preparat typu APC (np. od ADBL) lub środek Interior Cleaner od ADBL.

Chemia do plastików samochodowych.

Krok 2 – renowacja i konserwacja!
Po porządnym oczyszczeniu plastików samochodowych z zabrudzeń przychodzi pora na ich renowację – dopiero po tej czynności zobaczysz prawdziwą różnicę w ich wyglądzie, w widocznym stopniu poprawisz kondycję plastikowych elementów w swoim samochodzie.

Zaangażuj tzw. dressing, czyli specjalne czernidło do plastików samochodowych (wybierz sprawdzone produkty marek Shiny Garage czy Autoglym) lub specjalną powłokę ochronną do plastików (np. SOFT99). Tego typu produkty do konserwacji plastików w samochodzie odświeżają ich wygląd, zapewniając głębię koloru i połysk, ale też zabezpieczają je na określony czas (w zależności od producenta to nawet kilka miesięcy!).

Chemia do konserwacji plastików

Krok 3 – lampy samochodowe!
Pozostając w temacie plastików samochodowych, zainteresuj się reflektorami. One także po pewnym czasie matowieją, żółkną, tracą przejrzystość, co ma wpływ na ilość i sposób rozproszenia emitowanego światła. Jeśli lampy w samochodzie są nowe lub świeżo zregenerowane, zapewnij im powłokę ochronną, dzięki której przez długi czas utrzymasz je w nienagannym stanie. Jeśli ich kondycja pozostawia wiele do życzenia, zdecyduj się na regenerację – skorzystaj ze specjalistycznych preparatów regeneracyjnych lub past polerskich.

Środki do konserwacji plastików w samochodzie od zadbanabryka.pl – Sprawdź naszą bogatą ofertę!