Gdy z zewnątrz Twoja bryka lśni już czystością, wygląda schludnie i świeżo – prawie jak gdyby chwilę temu wyjechała z salonu, możesz kompleksowo zająć się jej wnętrzem, aby podróżowało się przyjemnie i komfortowo. Od czego zacząć? Na pewno na uwagę zasługuje tapicerka – również skórzana.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 273 wyników

Detailing wnętrz

Przydałoby się odświeżyć kokpit i inne elementy plastikowe, wyczyścić wyświetlacze i zegary, zająć się klimatyzacją, a na koniec zadbać o przyjemny zapach! Nawet uniwersalne kosmetyki nie poradzą sobie z takim ogromem pracy. Potrzebujesz co najmniej kilku środków do detailingu wnętrz, które skutecznie je wypielęgnują i odnowią.
W sklepie Zadbana Bryka kupisz wszystko, co będzie Ci potrzebne do odświeżenia wnętrza samochodu – to m.in. sprawdzona chemia do detailingu wnętrz jak środki czyszczące tapicerkę, dressingi do kokpitów czy preparaty do klimatyzacji oraz akcesoria, które umożliwią aplikację kosmetyków – szczotki, gąbki czy ściereczki.

Preparaty do detailingu wnętrz: tapicerka

Tapicerka samochodu jest wyjątkowo narażona na zabrudzenia, ale to też element, który szybko się zużywa, nawet w wersji skórzanej. Skóra blaknie, przebarwia się, traci połysk. Na szczęście możesz temu zaradzić z odpowiednimi środkami do detailingu wnętrz. To m.in. różnego rodzaju produkty czyszczące oraz mleczka, pianki i mgiełki do pielęgnacji skóry, dzięki którym w kilka chwil poprawisz jej kondycję. Szczególnie warto przyjrzeć się przeznaczonym do skóry zestawom, które (oprócz chemii) zawierają też odpowiednio delikatne szczotki i mikrofibry.

Również tapicerki wykonane z innych materiałów zasługują na uwagę. Poza tym tapicerka to przecież nie tylko obicie foteli! Możesz zaopatrzyć się w jeden z uniwersalnych środków do czyszczenia tapicerki (marek np. ADBL, RRC czy Shiny Garage), które uporają się z większością nieestetycznych zabrudzeń.

Produkty do detailingu wnętrz: kokpit

Kokpit i elementy plastikowe wewnątrz samochodu nie tylko się kurzą i brudzą, ale są też wystawione na wysokie temperatury i silne nasłonecznienie. Wskutek tego blakną – tracą swój pierwotny głęboki kolor i połysk.

Warto o nich pamiętać! Tym bardziej że w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju specjalistyczne środki do czyszczenia i renowacji plastików. Możesz wybrać jeden z uniwersalnych produktów lub zaopatrzyć się w preparat przeznaczony do konkretnego elementu – np. dressing do kokpitu, który skutecznie podbije jego kolor i przywróci niemal nowy wygląd.
Pamiętaj o gadżetach, które przydadzą się do doczyszczenia trudno dostępnych miejsc (np. pędzelki detailingowe) oraz ułatwią aplikację kosmetyków (gąbeczki, mikrofibry, szczotki).

Klimatyzacja i przyjemny zapach

Z klimatyzacją nie zawsze poradzisz sobie samodzielnie – czasem może wymagać profesjonalnego ozonowania. Jednak za pomocą chemii do detailingu wnętrz możesz ją przeczyścić, odświeżyć i pozbawić brzydkiego zapachu. To tzw. odświeżacze klimatyzacji, które trzeba uruchomić wewnątrz samochodu przy jednoczesnym zamknięciu recyrkulacji i uruchomieniu maksymalnym nadmuchu.

Ostatni element – świeży, przyjemny zapach i możesz ruszać w drogę!