Jeśli Twoim marzeniem jest nieskazitelna i błyszcząca powłoka lakiernicza, sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii. Poniższe lakiery samochodowe to świetna alternatywa drogiej wizyty u lakiernika. Wystarczy trochę pracy z naszymi produktami, a z pewnością osiągniesz satysfakcjonujące efekty.

Wyświetlanie 1–12 z 24 wyników

Lakier samochodowy – rodzaje

W tej kategorii znajdziesz kilkadziesiąt lakierów samochodowych w sprayu dostosowanych do różnych powierzchni. Dzięki nim zyskasz zabezpieczenie przed korozją, a także odnowisz lub całkowicie zmienisz wygląd części swojego auta. Poniżej opisujemy niektóre rodzaje lakierów samochodowych dostępnych w sklepie Zadbana Bryka.

  • Farba podkładowa – jeśli chcesz zamaskować ubytki w lakierze, koniecznie zaopatrz się w podkład. Lakier podkładowy wyrównuje powierzchnię karoserii i sprawia, że kolejne warstwy produktu lepiej się trzymają.
  • Lakiery do felg i zacisków hamulcowych – te elementy pojazdu są najbardziej narażone na uszkodzenia spowodowane jazdą. Zanieczyszczenia, uderzenia kamyków czy zużycie sprawiają, że należy regularnie przeprowadzać ich konserwację. Nasze lakiery samochodowe mogą też zupełnie odmienić wygląd Twoich alufelg.
  • Kolorowe lakiery akrylowe – takie środki w naszym asortymencie z powodzeniem można zastosować na podkład jako farbę wierzchnią. Zapobiegają tworzeniu się rdzy, a z odpowiednim wykończeniem zupełnie wtapiają się w oryginalną powłokę lakierniczą.
  • Lakiery strukturalne – produkty tego rodzaju zazwyczaj stosuje się do plastików, np. zderzaków. Imitują naturalną fakturę tworzywa sztucznego, skutecznie maskując uszkodzenia, a nie wymagają stosowania specjalnego podkładu. Wytworzona powłoka uodporni plastikowe elementy przed dalszymi zniszczeniami.
  • Lakier bezbarwny – w naszej ofercie nie może zabraknąć lakierów bezbarwnych, nakładanych po wyschnięciu ostatniej warstwy. Środek tego rodzaju nadaje blasku reperowanej powierzchni, a także utrwala kolor lakieru i chroni go przed działaniem detergentów i czynników atmosferycznych. Niektóre bezbarwne lakiery samochodowe nadają się do podłoża z metalu i drewna.

Lakiery do samochodów – właściwości

Lakiery samochodowe dostarczane naszym klientom to nie tylko poprawa estetyki auta, ale również ochrona przed korozją, zarysowaniem czy promieniami UV. Formuła w sprayu sprawia, że samodzielne naprawy są zaskakująco łatwe, nawet dla osób bez doświadczenia. Na naszym blogu znajdziesz artykuły o tym, jak i czym naprawić ubytki w powłoce lakierniczej – warto się z nimi zapoznać!

Jaki rodzaj lakieru do samochodu wybrać?

Renowacja lakieru samochodowego nie jest trudna, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie uszkodzenia. Często największą przeszkodę stanowi sam wybór odpowiedniego produktu. Koniecznie weź pod uwagę rodzaj powierzchni, z jaką masz do czynienia, a także jej kolor. Pamiętaj, że do usuwania nierówności potrzebujesz kilku produktów, np. odtłuszczacza, pasty polerskiej lub papieru ściernego, lakieru bazowego i bezbarwnego, dlatego warto od razu zaopatrzyć się w cały zestaw.