Konserwacja poszczególnych elementów samochodu jest istotna i niezbędna, by przez długi czas cieszyć się sprawnym i bezpiecznym pojazdem. W naszej ofercie znajdziesz preparaty do konserwacji profili zamkniętych, m.in. środki i woski bursztynowe marek BOLL, Sika czy APP. Za pomocą specjalistycznych preparatów, takich jak popularny „baranek” do konserwacji podwozia czy środków bitumicznych zabezpieczysz podwozie samochodu, ochronisz je przed wilgocią, solą i odpryskami spowodowanymi uskakującym żwirem czy kamieniami. Z kolei dzięki odrdzewiaczom i preparatom antykorozyjnym oczyścisz już powstałe ogniska rdzy, ograniczysz ich rozszerzanie i zapobiegniesz powstawaniu nowych. Epoksydowe preparaty gruntujące chronią nie tylko karoserię samochodu, ale także wszelkie metalowe konstrukcje, instalacje i maszyny, więc przydadzą się w różnych sytuacjach.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników

Neutralizatory rdzy i preparaty antykorozyjne

Zapobieganie korozji jest trudne – rdza pojawia się na powierzchniach metalowych w wyniku odprysków i otarć, upływu czasu, działania skrajnych temperatur oraz kontaktu z powietrzem i przede wszystkim – z wilgocią. Skorodowany metal jest słaby. Rdza dosłownie „pożera” jego powierzchnię, więc bardzo szybko pojawiają się ubytki, pęknięcia. W przypadku niewielkich ognisk rdzy najlepiej sprawdzą się neutralizatory. Preparaty te hamują proces korozji i zapobiegają rozszerzaniu się rdzawych ognisk. Potraktowaną neutralizatorem powierzchnię powinieneś jeszcze dodatkowo zabezpieczyć, np. pomalować. Aby zapobiegać korodowaniu karoserii pojazdu czy innych powierzchni metalowych, stosuj preparaty antykorozyjne – podkłady, grunty czy farby lub specjalne powłoki (np. ceramiczne).

Konserwacja podwozia samochodu

Podwozie samochodu to element najczęściej atakowany przez rdzę. Jest najbardziej narażone na działanie wilgoci, soli i piasku w zimie oraz na odpryskujące podczas jazdy kamienie, żwir, cząsteczki asfaltu. To idealne warunki do rozwoju “rudej”. Niezabezpieczone podwozie w samochodzie bardzo szybko zacznie korodować, co może powodować zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Solidna konserwacja podwozia pojazdu jest obowiązkowa. Preparaty marek BOLL, Sika czy Brunox mają różną postać – podkładów, farb, gruntów, którymi samodzielnie, stosunkowo szybko i prosto zabezpieczysz często najbardziej zaniedbywany element samochodu. Są to środki głównie na bazie bitumiczno-kauczukowej, które tworzą na podwoziu elastyczną powłokę, która nie tylko chroni metal przed czynnikami zewnętrznymi, ale także pochłania dźwięki, a więc wycisza samochód.

Konserwacja profili zamkniętych

Choć profile zamknięte są zabezpieczane przed korozją już na etapie składania samochodu, zazwyczaj nie jest to ochrona wystarczająca. Niezależnie od tego, czy samochód jest stary, czy stosunkowo nowy, zadbaj o ochronę newralgicznych elementów. Konserwacja profili zamkniętych powinna zatem objąć zabezpieczenie zarówno progów, drzwi, maski i klapy bagażnika, jak i elementów pod maską – złączek, podłużnic czy pasa przedniego. Dostępne w naszym sklepie auto detailingowym preparaty do konserwacji profili zamkniętych to środki specjalistyczne, których śmiało użyć możesz samodzielnie. Preparaty marek takich jak BOLL, Sika czy APP są elastyczne. Powstają na bazie wosku i dodatków impregnacyjnych, są wydajne, a przy tym wykazują długotrwałe działanie.

Środki i preparaty do konserwacji aut od zadbanabryka.pl – sprawdź naszą bogatą ofertę produktów!