Idealnie czyste, przejrzyste szyby i lusterka samochodowe to nie tylko walor estetyczny pojazdu i komfort jazdy, ale przede wszystkim pewność bezpieczeństwa kierowcy, jego pasażerów i w zasadzie wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Nawet porządne umycie auta nie wystarczy, aby pozbyć się zabrudzeń z powierzchni szyb samochodowych i lusterek. One wymagają specjalnego traktowania – istotna jest dobra chemia do czyszczenia szyb i lusterek samochodowych, odpowiednie ściereczki i wreszcie – zabezpieczenie przed parowaniem i zaleganiem wody podczas deszczu.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 65 wyników

W tej sekcji naszego sklepu Zadbana Bryka znajdziesz produkty do czyszczenia szyb i lusterek samochodowych, pasty do polerowania szkła oraz preparaty ochronne typu hydrofobowa niewidzialna wycieraczka czy zapobiegające parowaniu. Skorzystaj koniecznie!

Chemia do czyszczenia szyb i lusterek samochodowych

Krok 1
Dopóki nie potraktujesz szyb i lusterek swojego samochodu specjalistycznym preparatem, dopóty nie będą w pełni czyste i przejrzyste. Skorzystaj z pomocy środków przeznaczonych do czyszczenia szklanych powierzchni szyb i lusterek – produktów sprawdzonych marek jak Shiny Garage, SOFT99 czy ADBL.

Tego typu środki do czyszczenia szyb i lusterek samochodowych są bardzo łatwe w aplikacji – nie wymagają fachowej wiedzy i doświadczenia. Wystarczy spryskać szybę preparatem i dobrze go dotrzeć. Ich ogromną zaletą jest to, że nie pozostawiają smug i zacieków, a jednocześnie nie odparowują zbyt szybko, co ułatwia pracę. Poradzą sobie z zaschniętym brudem, tłustymi plamami, a nawet pozostałościami po owadach.

Preparaty do renowacji szyb i lusterek samochodowych

Krok 2
Wielu kierowców boryka się z problemem licznych rys i mikrouszkodzeń szyb oraz lusterek, które znacząco obniżają komfort jazdy. Nie zawsze można poradzić sobie z nimi we własnym zakresie. Jeśli jednak masz już doświadczenie w pracy detailera, potrafisz obchodzić się z produktami do polerowania (polerka, pady, pasty), to możesz podjąć to wyzwanie.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalną pastę polerską do powierzchni szklanych (np. RR Customs) oraz odpowiedni zestaw padów. Tego typu produkt usunie drobne uszkodzenia z powierzchni szyby, zapewniając idealną przejrzystość.

Produkty do zabezpieczenia szyb i lusterek w samochodzie

Krok 3
Po uprzednim doczyszczeniu lusterek i szyb samochodowych lub ewentualnym ich wypolerowaniu nie zapomnij o odpowiednich zabezpieczeniach, dzięki którym każda podróż minie komfortowo i bezpiecznie. Absolutnym must-have, zwłaszcza w sezonie zimowym, jest środek zapobiegający parowaniu (tzw. antypara, anti fog) szyb w aucie.

Zdecydowanie warto też zastosować na szyby i lusterka niewidzialną wycieraczkę (np. SOFT99). Dzięki właściwościom hydrofobowym tego preparatu woda (np. podczas silnej ulewy) nie będzie zalegać na szybie taflą, a w formie niewielkich kropelek, które będą „uciekać” z jej powierzchni. Już przy prędkości 60 km/h wycieraczki nie będą Ci w ogóle potrzebne!

Z aplikacją niewidzialnej wycieraczki każdy poradzi sobie we własnym zakresie, a efekty utrzymują się długo – nawet do kilku miesięcy!

Środki do czyszczenia szyb i lusterek samochodowych od zadbanabryka.pl – Sprawdź naszą bogatą ofertę produktów!