Tak jak skomplikowaną i złożoną maszyną jest samochód, tak auto detailing jest procesem, który składa się z wielu etapów: mycia (również kilkuetapowego), osuszania, polerowania, dekontaminacji lakieru i jego zabezpieczania, czyszczenia miejsc trudno dostępnych (felgi, wnęki czy silnik) oraz kompleksowego odświeżenia wnętrza pojazdu. Ponadto dzięki specjalistycznym preparatom możesz uzyskać dodatkowe efekty – zapobiec parowaniu szyb, odnowić plastiki kokpitu czy skórzane elementy tapicerki. Korzystając z zakupionych u nas produktów, oczyścisz ogniska rdzy, odświeżysz klimatyzację i elementy różnych układów, np. wtryski paliwowe czy hamulce. Efektem dobrze przeprowadzonego procesu detailingowego będzie czysty, odnowiony, zadbany i zabezpieczony samochód. W tej kategorii znajdziesz setki produktów, z których korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy auto detailingu, które pogrupowaliśmy w tematyczne podkategorie.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 922 wyników

Mycie wstępne samochodu

Mycie wstępne samochodu pozwala pozbyć się luźnego, powierzchownego brudu. W tym celu skorzystaj z pomocy dobrej jakości piany aktywnej, która zwiąże zabrudzenia, ułatwi ich spłynięcie, a tym samym pozwoli przygotować karoserię do dalszych prac. Pianę aktywną należy pozostawić na samochodzie na kilka minut. W tym czasie możesz zająć się czyszczeniem wnęk drzwi, zakamarków, grilla, klamek oraz kół i nadkoli. Tu także niezbędne okażą się profesjonalne preparaty i gadżety, np. środek typu APC czy specjalny płyn K2 do felg (który rozpuści metaliczne osady) oraz kilka pędzelków i szczotka.

Mycie detailingowe

Samochód nadal nie jest perfekcyjnie czysty, dlatego po spłukaniu piany aktywnej dobrze jest zastosować preparat do usuwania gumy, asfaltu i smoły (Tar and Glue Remover) oraz deironizer, które usuną niewidoczne, mikroskopijne zanieczyszczenia. Przystępując do mycia zasadniczego, zaopatrz się w dwa wiadra, rękawice oraz dobry szampon. Nie możesz zaniedbać ostatniego etapu mycia detailingowego, czyli osuszania. W tym celu powinieneś dysponować dużym ręcznikiem z mikrofibry, który rozłożysz na karoserii i ściągniesz jednostajnym, płynnym ruchem wraz z pozostałą wodą. Tak umyty samochód będzie gotowy do dalszych prac detailingowych. Wszystkie niezbędne i przydatne preparaty oraz akcesoria takich marek jak ADBL, Soft99, RR Customs czy Shiny Garage znajdziesz powyżej.

Glinkowanie, polerowanie i woskowanie lakieru

Kolejne prace detailingowe mają na celu wydobyć z lakieru samochodu głębię koloru i połysk. W tym celu najpierw pozbądź się pozostałych zabrudzeń, z którymi nie poradziła sobie woda i kosmetyki, i które mogą być na pierwszy rzut oka niewidoczne. Tak działa glinkowanie, czyli dekontaminacja. Od jej skuteczności w dużej mierze będzie zależeć trwałość zabezpieczeń lakieru – wosku czy powłoki ceramicznej. Następnie powinieneś dokładnie wypolerować lakier za pomocą polerek ręcznych lub maszyn polerskich. Pozostałości lakieru i zabrudzenia powstałe na tym etapie łatwo ściągniesz za pomocą środka typu Cleaner. Ostatni etap to woskowanie karoserii oraz dopieszczenie elementów takich jak opony czy zewnętrzne plastiki za pomocą czarnego dressingu i aplikatora.

Wnętrze pojazdu i dodatkowe efekty

Aby zwiększyć komfort jazdy samochodem, warto poświęcić czas na jego wnętrze. Odkurzanie i czyszczenie tapicerki czy skóry będzie znacznie łatwiejsze z pomocą specjalnych środków. Z dressingiem do plastików i kokpitu odświeżysz często zakurzone i wyblakłe od słońca elementy. Pomyśl także o przeczyszczeniu klimatyzacji, a koniecznie zadbaj o idealną czystość i przejrzystość szyb oraz lusterek. Możesz potraktować je tzw. niewidzialną wycieraczką, która szybko odprowadzi wodę z powierzchni szyb podczas jazdy w deszczu i preparatem zapobiegającym parowaniu. Na koniec przyjemny zapach i można ruszać w drogę!