Precyzyjne wypolerowanie lakieru jest konieczne, jeśli chcesz cieszyć się jego nienagannym stanem, głębokim kolorem i lustrzanym blaskiem. Zabieg ten przeprowadzić możesz ręcznie lub z pomocą polerki elektrycznej, która widocznie zwiększy jego efektywność. Oprócz urządzenia i odpowiedniego zestawu padów będziesz jeszcze potrzebować dobrej pasty polerskiej. Tego typu preparat zawiera w swoim składzie sproszkowane ścierniwo, które usuwa wierzchnią warstwę lakieru z wszystkimi jej defektami – rysami, mikrouszkodzeniami, hologramami, zmatowieniami, przebarwieniami.

Wybór odpowiedniej pasty do polerowania samochodu nie należy do najłatwiejszych. Musisz kierować się zarówno stanem samego lakieru, jak i efektem, jaki chcesz uzyskać oraz poziomem swoich umiejętności. W naszym sklepie znajdziesz pasty polerskie do pełnej, wieloetapowej korekty lakieru, ale także produkty bardziej uniwersalne.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 70 wyników

Pasty polerskie do lakieru

Zabieg polerowania lakieru samochodu może składać się z kilku etapów (najczęściej są to trzy etapy), jeśli przeprowadzana jest pełna korekta lakieru. Może to być też operacja wyłącznie jednoetapowa, jeśli powłoka wymaga jedynie drobnego odświeżenia. To pierwsze kryterium, którym musisz się kierować podczas wyboru pasty polerskiej.

Pasta do polerowania samochodu jednoetapowego

Produkty sklasyfikowane w tej kategorii – np. pasta One-step polish od Menzerna – poradzą sobie z mikrozarysowaniami, powierzchniowymi rysami i hologramami, jakie pozostają na lakierze po wizycie na myjni automatycznej czy są pokłosiem niewłaściwego mycia i suszenia samochodu. Jednak i te „jednoetapowe” pasty mogą mieć odmienne parametry, właściwości i być przystosowane do różnego rodzaju lakierów (np. pasta do lakieru nowej generacji niekoniecznie sprawdzi się w przypadku starszego auta).

Zestaw past polerskich do polerowania wieloetapowego

Jeśli chcesz usunąć głębsze rysy czy ubytki lakieru, czyli przeprowadzić pełną korektę powłoki, musisz na jej polerowanie poświęcić znacznie więcej czasu i skorzystać z pomocy kilku preparatów.

Pierwsza potrzebna pasta polerska to preparat typu „cut”, który bardzo mocno ściera lakier, usuwając tym samym większe defekty.

Kolejno użyj „właściwej” pasty polerskiej, która pozbędzie się rys powstałych na pierwszym etapie polerowania (rysy po materiałach ściernych o dużej gradacji).

Trzeci typ preparatu polerskiego, określany często jako pasta „wykończeniowa”, usuwa pojawiające się po polerowaniu hologramy i nabłyszcza powłokę. Zamiast pasty, w niektórych wypadkach użyć możesz mleczka nabłyszczającego.

Wybierz pasty polerskie sprawdzonych marek, z których korzystają profesjonaliści ­– polecamy przede wszystkim preparaty RUPES, BOLL, Farecla czy Menzerna. Produkty do wieloetapowej korekty lakieru sprzedawane są także w praktycznych zestawach.

Pasta polerska do reflektorów

Gdy lakier samochodu zachwyca już swoim głębokim kolorem i nienagannym blaskiem, warto jeszcze zająć się reflektorami. Te także, jeśli się o nie regularnie nie dba, stają się matowe, pożółkłe, a w ich strukturze pojawiają się ubytki. Pasta do polerowania lamp przywróci im niemal nowy wygląd, doskonale je odświeży. Dostępne w naszym sklepie produkty (np. K2 Lamp Doctor) sprawdzają się w przypadku szkła i tworzyw sztucznych. Przywracają pełną przejrzystość, a kierowcy zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Pasta polerska do plastiku i szyb

Na perfekcyjną polerkę zasługują także szyby! Za pomocą pasty do polerowania szkła pozbędziesz się mikrorys i innych defektów szklanych powierzchni, które utrudniają jazdę i powodują często duży dyskomfort kierowcy. Produkty tego rodzaju najczęściej przeznaczone są głównie do powierzchni szklanych. Elementy plastikowe możesz wypolerować z pomocą produktu Autosol Scratch remover.