Powłoka ceramiczna chroni lakier Twojego samochodu. To profesjonalna alternatywa dla wosku, która zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (wilgocią i solą w zimie), ogranicza konieczność częstego mycia samochodu, przedłuża żywotność lakieru a przede wszystkim – chroni przed zarysowaniami czy drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Nakładając powłokę ceramiczną na samochód, dodasz jego lakierowi blasku i szklistości, co stworzy fantastyczny efekt wizualny. Co więcej – dzięki właściwościom hydrofobowym powłoki woda będzie się skraplać i szybciej spływać z powierzchni lakieru. Powłoka ceramiczna, choć działa podobnie, zdecydowanie różni się od wosku. Podczas gdy nawet najlepszy wosk utrzymuje się na lakierze maksymalnie kilkanaście miesięcy, trwałość powłoki ceramicznej szacuje się na kilka lat. Zakup i samodzielne nałożenie powłoki ceramicznej nie są kosztowne, a przy tym jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Tak zabezpieczony lakier służy dłużej, jest mniej podatny na korozję i uszkodzenia.

Więcej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Ceramika na auto – jak nałożyć powłokę?

Dostępne w naszym sklepie powłoki ceramiczne od marek K2 oraz Qjutsu są efektywne i wydajne, a przy tym łatwe i szybkie w aplikacji. Powłoki ceramiczne na auto możesz nakładać samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wyróżniają się też możliwością warstwowej aplikacji – każda kolejna warstwa przedłuża żywotność wcześniejszej, więc zabezpieczenie lakieru jest imponująco trwałe. Jak to zrobić na przykładzie powłoki Qjutsu?

Powłokę musisz nakładać na perfekcyjnie oczyszczoną, suchą i odtłuszczoną powierzchnię. Przed aplikacją użyj zmywacza Soft99 Silicone Off lub Soft99 Micro Liquid Compound, który dokładnie usunie wszystkie zabrudzenia. Kilka kropli preparatu kwarcowego nałóż na dostępną w zestawie gąbkę i nanoś krzyżowo na konkretny obszar. Po 5-10 minutach powierzchnię z nałożoną powłoką musisz dokładnie wypolerować. Po upływie godziny możesz zaaplikować kolejną warstwę. Powłokę ceramiczną nakładaj zawsze w pomieszczeniu lub w miejscu zacienionym. Nie możesz dopuścić do jej wyschnięcia na lakierze. Przez tydzień od nałożenia powłoki nie powinieneś też myć samochodu z użyciem jakichkolwiek preparatów chemicznych.

Konserwacja powłoki ceramicznej

Pomimo tego, że powłoka ceramiczna sama w sobie jest trwała – nie da się jej zmyć nawet z użyciem chemii (można się jej pozbyć wyłącznie poprzez polerowanie), powinieneś o nią właściwie zadbać. Używanie odpowiednich kosmetyków np. szamponów i pian z neutralnym pH oraz stosowanie środków do konserwacji powłoki ceramicznej znacznie wydłuży jej żywotność. Nałożony na powłokę ceramiczną specjalistyczny preparat służy do okresowej pielęgnacji powłoki, nadaje jej (lakierowi) głęboki połysk oraz doskonałe właściwości hydrofobowe. Przed aplikacją specyfiku dobrze umyj i osusz samochód. Środek nakładaj w zacienionym miejscu (lub w pomieszczeniu) za pomocą dołączonego aplikatora oraz docieraj suchą i miękką mikrofibrą.

Co ciekawe, środek do konserwacji powłoki ceramicznej możesz nakładać również na lakier niepowleczony, a także na plastiki, szkła czy elementy metalowe. Zapewni wszystkim tym elementom hydrofobowość, czyli pomoże szybko zrzucać gromadzącą się podczas deszczu wodę.