Powłoka ceramiczna chroni lakier Twojego samochodu. To profesjonalna alternatywa dla wosku, która zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (wilgocią i solą w zimie), ogranicza konieczność częstego mycia samochodu, przedłuża żywotność lakieru a przede wszystkim – chroni przed zarysowaniami czy drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Nakładając powłokę ceramiczną na samochód, dodasz jego lakierowi blasku i szklistości, co stworzy fantastyczny efekt wizualny. Co więcej – dzięki właściwościom hydrofobowym powłoki woda będzie się skraplać i szybciej spływać z powierzchni lakieru. Powłoka ceramiczna, choć działa podobnie, zdecydowanie różni się od wosku. Podczas gdy nawet najlepszy wosk utrzymuje się na lakierze maksymalnie kilkanaście miesięcy, trwałość powłoki ceramicznej szacuje się na kilka lat. Zakup i samodzielne nałożenie powłoki ceramicznej nie są kosztowne, a przy tym jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Tak zabezpieczony lakier służy dłużej, jest mniej podatny na korozję i uszkodzenia.

Więcej

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Ceramika na auto – jak nałożyć powłokę?

Dostępne w naszym sklepie powłoki ceramiczne są efektywne i wydajne, a przy tym łatwe i szybkie w aplikacji. Powłoki ceramiczne na auto możesz nakładać samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wyróżniają się też możliwością warstwowej aplikacji – każda kolejna warstwa przedłuża żywotność wcześniejszej, więc zabezpieczenie lakieru jest imponująco trwałe. Jak to zrobić na przykładzie powłoki Qjutsu?

Powłokę musisz nakładać na perfekcyjnie oczyszczoną, suchą i odtłuszczoną powierzchnię. Przed aplikacją użyj zmywacza Soft99 Silicone Off lub Soft99 Micro Liquid Compound, który dokładnie usunie wszystkie zabrudzenia. Kilka kropli preparatu kwarcowego nałóż na dostępną w zestawie gąbkę i nanoś krzyżowo na konkretny obszar. Po 5-10 minutach powierzchnię z nałożoną powłoką musisz dokładnie wypolerować. Po upływie godziny możesz zaaplikować kolejną warstwę. Powłokę ceramiczną nakładaj zawsze w pomieszczeniu lub w miejscu zacienionym. Nie możesz dopuścić do jej wyschnięcia na lakierze. Przez tydzień od nałożenia powłoki nie powinieneś też myć samochodu z użyciem jakichkolwiek preparatów chemicznych.

Konserwacja powłoki ceramicznej

Pomimo tego, że powłoka ceramiczna sama w sobie jest trwała – nie da się jej zmyć nawet z użyciem chemii (można się jej pozbyć wyłącznie poprzez polerowanie), powinieneś o nią właściwie zadbać. Używanie odpowiednich kosmetyków np. szamponów i pian z neutralnym pH oraz stosowanie środków do konserwacji powłoki ceramicznej znacznie wydłuży jej żywotność. Nałożony na powłokę ceramiczną specjalistyczny preparat służy do okresowej pielęgnacji powłoki, nadaje jej (lakierowi) głęboki połysk oraz doskonałe właściwości hydrofobowe. Przed aplikacją specyfiku dobrze umyj i osusz samochód. Środek nakładaj w zacienionym miejscu (lub w pomieszczeniu) za pomocą dołączonego aplikatora oraz docieraj suchą i miękką mikrofibrą.

Co ciekawe, środek do konserwacji powłoki ceramicznej możesz nakładać również na lakier niepowleczony, a także na plastiki, szkła czy elementy metalowe. Zapewni wszystkim tym elementom hydrofobowość, czyli pomoże szybko zrzucać gromadzącą się podczas deszczu wodę.

Czy warto zainwestować w powłokę ceramiczną na lakier?

Stosowanie powłoki ceramicznej na lakier samochodowy ma wiele korzyści i jest coraz bardziej popularne wśród właścicieli samochodów. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć stosowanie powłoki ceramicznej:

  1. Ochrona lakieru: Powłoka ceramiczna zapewnia doskonałą ochronę dla lakieru samochodowego, chroniąc go przed drobniejszymi zarysowaniami, korozją, działaniem czynników atmosferycznych i chemicznych.
  2. Trwałość: Powłoka ceramiczna jest bardziej trwała niż tradycyjne woski lub sealanty, co oznacza, że nie trzeba jej często stosować. Po jej nałożeniu samochód pozostaje chroniony przez wiele miesięcy, a nawet lat.
  3. Łatwość w utrzymaniu czystości: Powłoka ceramiczna utrudnia osadzanie się brudu, kurzu i zabrudzeń na lakierze samochodowym, co ułatwia jego utrzymanie w czystości. Posiada też właściwości hydrofobowe. W większości przypadków do utrzymania czystości lakieru zabezpieczonego powłoką ceramiczną wystarczy jedynie mycie samochodu wodą i szamponem.
  4. Połysk: Powłoka ceramiczna nadaje samochodowi piękny i lśniący połysk, który utrzymuje się przez długi czas.
  5. Wartość sprzedaży: Stosowanie powłoki ceramicznej może zwiększyć wartość samochodu przy jego sprzedaży, ponieważ potencjalni nabywcy będą bardziej zainteresowani samochodem, który jest chroniony przez trwałą i skuteczną powłokę ceramiczną.

Podsumowując, stosowanie powłoki ceramicznej na lakier samochodowy jest dobrym pomysłem, ponieważ zapewnia skuteczną i trwałą ochronę dla samochodu, ułatwia jego utrzymanie w czystości i nadaje piękny połysk, co może zwiększyć wartość samochodu przy jego sprzedaży.