Chemia Warsztatowa

Jak czyścić skórzaną tapicerkę w samochodzie? Produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji skóry w aucie.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę w samochodzie? Produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji skóry w aucie.

Wnętrze auta powinniśmy równie dokładnie pielęgnować jak jego zewnętrzną warstwę, czyli lakier. Szczególnie jeżeli chodzi o tapicerkę a dokładnie materiał taki jak skóra, która może się dobrze prezentować we wnętrzu naszego auta, lecz jest narażony na wiele uszkodzeń i defektów. Wytrzymałość takiej tapicerki będzie zależała głównie od nas i naszego użytkowania. Na powierzchni skóry wewnątrz samochodu możemy doświadczyć wielu zabrudzeń różnego pochodzenia. Do czyszczenia każdej plamy powinniśmy podejść indywidualnie, aby nie uszkodzić tego delikatnego materiału. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, jakich środków używamy

Jak czyścić skóry w samochodzie

Po pierwsze powinniśmy określić stopień zabrudzenia. Skóry w miarę eksploatacji robią się brudne, widać to szczególnie na jasnych tapicerkach. Kurz i brud znajdujący się w powietrzu i na naszych spodniach możemy skutecznie wcierać w nasze siedzenia podczas podróży. Należy również zwrócić uwagę na nasze spodnie, szczególnie te nowe, niektóre np. jeansy potrafią barwić tapicerkę. Jak już jesteśmy przy spodniach, zobaczmy czy nie mają one metalowych elementów, ozdobień, które dodatkowo mogą naszą tapicerkę uszkodzić mechanicznie.

Starajmy się nie przewozić bagaży na siedzeniach, torebki, walizki, torby z zakupami również mogą się przyczynić do wycierania i powstawania zabrudzeń. Szczególnie powinniśmy uważać podczas jedzenia i picia, zapewne zdarza nam się przekąsić coś w aucie, jednak przy różnych rodzajach tapicerki, każda plama może być później uporczywa do usunięcia.

Kłopotliwe również może być usunięcie śladów po długopisie z skórzanej tapicerki, należy zatem pamiętać, aby nie zostawiać takowych na siedzeniach, a szczególnie tych otwartych, gotowych do pisania.

Czym zatem czyścić tapicerki skórzane? Na szczęście na rynku znajdziemy szereg produktów, które możemy wykorzystać przy bieżącym czyszczeniu jak i przy nagłych uporczywych zabrudzeniach. Wśród marek, które posiadają produkty do skórzanych tapicerek możemy wyróżnić z naszej oferty m.in. Colourlock – firma typowo specjalizująca się w czyszczeniu, konserwacji i odnawianiu skór samochodowych i nie tylko. Ponadto tacy producenci jak: ADBL, Shiny Garage, Soft99 czy AutoGlym również oferują tego typu produktu w wysokiej jakości.

Czym czyścić skórę w aucie?

Jeżeli posiadamy tapicerkę skórzaną w nowym samochodzie, bądź samochodzie, w którym są one w dobrym stanie to rozważmy stosowanie produktów do bieżącej pielęgnacji – czyszczenia, konserwacji i zabezpieczania. Takie bieżące pielęgnowanie zapewni nam, że skóra będzie czysta, nawilżona i posiadała warstwę ochronną, dzięki czemu stanie się bardziej odporna na pękanie, wycieranie i zabrudzenia.

W celu skorzystania z tego rodzaju produktów możemy zaopatrzyć się w Zestaw do czyszczenia skór Colourlock z mleczkiem pielęgnującym. Produkty w zestawie to m.in.: utrwalacz do skór Colourlock Leder Versiegelung zapewni nam zachowanie właściwości nowej skór, zostawia mocną polimerową warstwę ochronną chroniąc przed przebarwieniami, blaknięciem i przetarciami. Chroni dodatkowo przed barwieniem tapicerki przez jeansy. Znajdzie się również środek do doczyszczania skóry, delikatnych zabrudzeń soft, bądź w wersji strong do mocniej zabrudzonych. Mleczko Leader Protektor zapewni nam regeneracje właściwości skóry oraz dodatkowo uchroni przed promieniowaniem UV. Dodatkowo znajdziemy akcesoria takie jak mikrofibra oraz szczoteczka do czyszczenia skóry.

Czym czyścić skóre w samochodzie?

Prócz zestawu produktów marki Colourlock podobne zestawy z naszej oferty mogą być to: ADBL Leather KIT, Soft99 Leather Fine czy Shiny Garage Leather Kit. Te zestawy w większości zawierają produkty i akcesoria o podobnych właściwościach i przeznaczeniu.

Akcesoria z których korzystamy również powinny być typowo przeznaczony do tych zabiegów. Zatem szczotka do skóry powinna mieć odpowiednie miękkie włosie, a nasza mikrofibra być odpowiednio delikatna i oczywiście czysta.

Środki czyszczące i pielęgnacyjne na naszej skórze starajmy się aplikować regularnie, według zaleceń producentów, aby nasza skóra była zawsze czysta, nawilżona i zabezpieczona przed wszelakimi czynnikami.

Czyszczenie tapicerki skórzanej w samochodzie

Jeżeli nie chcemy kupować całego zestawu a jedynie wyczyścić powierzchnię skórzanej tapicerki możemy pomyśleć o produkcie brytyjskiej marki Autoglym Leather Cleaner, który skutecznie się do tego nada. Po oczyszczeniu możemy zastosować balsam zabezpieczający Autoglym Care Balm.

Wracając do naszej marki Colourlock warto wymienić kilka innych produktów takich jak Colourlock sztyft do usuwania śladów po długopisie. Każdym innym środkiem usunięcie tego typu zabrudzeń może się okazać dość kłopotliwe. Specjalnie przeznaczony do tego środek z pewnością lepiej sobie poradzi. Należy tylko pamiętać, aby zastosować go możliwie jak najszybciej od powstania zanieczyszczenia.

Colourlock zaoferuje nam również ze swojej oferty Colourlock Elephant Leder Preserver jest to wosk impregnujący. Sprawi, że skóra stanie się miękka, zabezpieczy ją przed pęknięciami i odżywi kolor.

Czym Konserwować skóre w samochodzie

Ciekawym produktem, który możemy użyć na czarnej skórze na kierownicy i gałce zmiany biegów to Colourlock zestaw tonujący. Jest to świetny materiał do zabarwienia na nowo tych elementów. Będą dzięki temu wyglądać jak nowe.

Jest również dużo innych produktów przeznaczonych do tapicerek skórzanych. Możemy wyróżnić produkty do jej odnawiania takie jak Colourlock klej do skóry do podklejania rozwarstwionych lub rozdartych elementów.

Produkt Colourlock płynna skóra pozwoli nam zamaskować pęknięcia czy małe dziury i nierówności z powierzchni naszej tapicerki. Taki produkt po utwardzeniu można wyszpachlować, a następnie przykryć barwnikiem. Całość po operacji pozostanie plastyczna i może wyglądać niemal jak nowe.

FAQ:

1. Czy można samemu wyczyścić i zaimpregnować skórę samochodową?

Na rynku znajdziemy dużo produktów do indywidualnego wyczyszczenia i zaimpregnowania skórzanej tapicerki. Większość preparatów nie powinna nam sprawić problemu podczas ich użycia.

2. Jak często należy pielęgnować tapicerkę skórzaną?

Tapicerkę skórzaną należy pielęgnować na bieżąco, czyszcząc i konserwując jej powierzchnie. Nie możemy dopuścić do jej wyschnięcia i dużego działania promieniowania UV, przez to skóra częściej pęka i niszczeje.

3. Ile kosztują środki do pielęgnacji skóry?

Preparaty do tapicerki skórzanej to koszt około 30-40 za pojedynczy preparat czyszczący lub konserwujący. Warto zaopatrzyć się w zestaw do czyszczenia skóry, gdzie znajdziemy komplet produktów, które będą nam potrzebne, jak i niezbędne akcesoria.

2 thoughts on “Jak czyścić skórzaną tapicerkę w samochodzie? Produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji skóry w aucie.

 1. Paulina pisze:

  Wylał mi się perfum na siedzenie w mojego chłopaka aucie, czy da się uratować tą skórę która wygląda na odbarwiona?

  1. Zadbana Bryka pisze:

   Pierwszorzędnie możemy polecić skuteczny zestaw do czyszczenia skórzanej tapicerki Colourlock Strong. Jest szansa, że resztki perfum zostaną wyciągnięte ze skóry i odzyska swój blask po aplikacji preparatu konserwującego.
   https://zadbanabryka.pl/pielegnacja-skory/colourlock-zestaw-do-skor-gladkich-strong/

   Jeżeli powyższy zestaw nie pomoże, to w przypadku skórzanej tapicerki w kolorze czarnym możemy polecić zestaw tonujący Colourlock z naszej oferty.
   https://zadbanabryka.pl/pielegnacja-skory/colourlock-zestaw-tonujacy-czarny-50ml/

   Jednak, jeżeli jest to inny kolor, zalecamy udać się do profesjonalnego tapicera, który odpowiednio oczyści odbarwienie skóry i dobierze kolor farby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *