Auto Detailing

Jaki pędzelek detailingowy wybrać?

Detailing samochodowy to nie tylko ogólne mycie i pielęgnacja największych powierzchni – detailing to troska o detal. Przecież diabeł tkwi w szczegółach! Pędzelek detailingowy jest tutaj niezastąpiony, ponieważ pozwala na dotarcie do drobnych szczelin. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu pędzla do lakieru.

Pędzle w dłoń, czyli co trzeba wiedzieć o pędzelkach detailingowych

Podczas pielęgnacji drobnych elementów w aucie pędzelek detailingowy jest niezastąpiony. Czym jednak charakteryzuje się takie narzędzie? Przypomina zwykły pędzel do farby, standardowo ma jednak włosie ułożone w kształt koła, a smukła rączka zapewnia użytkownikowi wygodny chwyt. Zazwyczaj pędzle do auto detailingu wykorzystywane są przy myciu takich miejsc jak:

  • kratki nawiewu,
  • felgi,
  • miejsca pod klamkami,
  • oznaczenia modeli,
  • atrapa chłodnicy,
  • wnęki oraz zawiasy.

Pędzel detailingowy – wykonanie

Podczas zakupów zwróć uwagę, z czego zrobiony jest dany pędzelek detailingowy. Specjaliści odradzają drewniane rączki i metalowe skuwki, ponieważ przy czyszczeniu mogą zostać uszkodzone. Elementy plastikowe lub gumowe nie wchodzą w reakcje z substancjami chemicznymi w detergentach. W odróżnieniu od drewna plastik nie pochłania wilgoci i nie jest narażony na rozpadanie, natomiast guma gwarantuje pewny chwyt. Dodatkowo zastosowanie takich materiałów jest zazwyczaj tańszą opcją niż drewno i metal.

Włosie to element równie ważny co rączka i skuwka. Na rynku znajdziesz pędzle z włosiem naturalnym, syntetycznym lub ich mieszanką. Warto jednak wiedzieć, że naturalne włókna poddane wielokrotnemu działaniu produktów do mycia stają się coraz bardziej miękkie i są podatne na złamania. Taki pędzel detailingowy po jakimś czasie traci swoje właściwości, warto postawić zatem na włosie mieszane. Grubość poszczególnych włókien oraz ich długość również ma znaczenie – do delikatnej powierzchni wybierz miękkie włosie, zaś do ciężkich zabrudzeń – grube i krótsze.

Zastosowania pędzli do auto detailingu

Dobry pędzel do lakieru

Do lakieru, przestrzeni pod klamkami czy wokół emblematów producenta wybierz miękkie pędzle o cienkich włóknach. Narzędzia takie jak specjalne pędzle do lakieru zapobiegają powstawaniu zarysowań na delikatnej powierzchni, a jednocześnie skutecznie usuwają nagromadzone zanieczyszczenia. Dzięki temu pędzelki stanowią często świetną alternatywę dla ściereczek z mikrofibry.

Pędzel do czyszczenia trudno dostępnych miejsc

Do dokładnego czyszczenia trudno dostępnych zakamarków w komorze silnika czy felg polecamy pędzle do auto detailingu o syntetycznym, średniej twardości włosiu. Takie produkty doskonale nadają się do zbierania kurzu i zanieczyszczeń, które wymagają zastosowania mocnych produktów chemicznych. Pamiętaj przy tym, że jasne włosie wykorzystywane do czyszczenia silnika szybko zmienia kolor, dlatego znacznie częściej wybierane jest włosie czarne.

Pędzel detailingowy do czyszczenia wnętrza samochodu

Dobry pędzel detailingowy z powodzeniem zastosujesz również we wnętrzu auta. Tutaj podobnie jak przy myciu elementów lakierowanych, postaw na miękkie pędzle np. w zestawie. Akcesoria powinny mieć różnorodną długość włosia, aby możliwe było usunięcie zanieczyszczeń z wąskich szczelin w kokpicie albo przy szwach skórzanych foteli. Do wnętrza samochodu świetnie sprawdzają się produkty o niewielkiej szerokości jak 16 lub 17 mm.

Ceny pędzelków detailingowych

Osoby amatorsko zajmujące się auto detailingiem często zastanawiają się, ile kosztuje pędzel do lakieru lub felg. Wbrew pozorom nie jest to poważny wydatek – pędzelki nie są jednorazowe, posłużą Ci więc na bardzo długo, stanowią zatem dobrą inwestycję. Zwłaszcza jeśli cenisz jazdę w błyszczącym aucie, jakby wyjechało prosto z salonu. Ceny pędzli do detailingu w ofercie sklepu Zadbana Bryka zaczynają się już od kilku złotych, w zależności od ich szerokości. Większe pędzle kosztują niecałe 30 złotych.

Jaki pędzelek do detailingu wybrać?

Czy istnieje uniwersalny pędzelek do detailingu? Niestety nie. Na rynku znajdziesz różnego rodzaju pędzle do lakieru, felg czy atrapy chłodnicy – każdy z nich został przygotowany do usunięcia różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przykładowo twarde włosie świetnie ściera tłusty film z silnika, natomiast miękkie – cząsteczki kurzu ze szwów w skórzanej tapicerce. Podczas zakupów zwróć więc uwagę na miękkość i dostosowanie pędzli detailingowych do danego elementu auta. Jeśli producenci akcesoriów nie podają takiej informacji na opakowaniu, nie warto ryzykować uszkodzeniem delikatnych powierzchni.

Niezwykle ważne są także materiały, z których wykonano pędzel. Drewniane elementy lepiej zastąpić plastikiem, zaś metal – gumą. Nie tylko nie reagują ze środkami chemicznymi, ale także zapewniają długowieczność Twoim narzędziom. To samo tyczy się włosia – naturalne nie zawsze oznacza lepsze. Wbrew pozorom syntetyczne włókna (np. nylon) także mogą być miękkie, dzięki czemu pędzelek o syntetycznym włosiu świetnie usuwa kurz z zakamarków auta bez zarysowań lakieru.

Gdzie kupić pędzel do auto detailingu?

Wytrzymałe pędzelki detailingowe znajdziesz w sklepie Zadbana Bryka. Oferujemy szeroką paletę trwałych narzędzi, a także kosmetyków dla Twojego samochodu. Dzięki dokładnym opisom pędzli do lakieru z pewnością szybko dokonasz dobrego wyboru, niezależnie, czy jesteś profesjonalistą czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z detailingiem. Jeśli jednak nie wiesz, jaki pędzelek detailingowy wybrać do określonego zadania, zadzwoń lub napisz do nas! Chętnie doradzimy Ci podczas zakupów i wskażemy najlepsze rozwiązania do potrzeb Twojej bryki.

FAQ

1. Do czego wykorzystuje się pędzle detailingowe?

Najczęściej pędzelki detailingowe stosowane są do czyszczenia wnętrza auta lub drobnych elementów na zewnątrz, jak atrapa chłodnicy, felgi lub emblematy marek.

2. Ile kosztuje dobry pędzelek do auto detailingu?

W sklepie Zadbana Bryka znajdziesz profesjonalne pędzelki do detailingu poniżej 10 złotych! Ceny większych pędzli także są atrakcyjne.

3. Jaki pędzelek do detailingu wybrać?

Pędzle detailingowe nie powinny mieć elementów drewnianych lub metalowych, tylko gumowe i plastikowe. Grubość oraz długość włosia dobierz do wykonywanej pracy.

4. Gdzie kupić pędzelek detailingowy?

W sklepie Zadbana Bryka! Mamy wiele rodzajów pędzli do mycia samochodu: jego wnętrza lub silnika i felg – wszystkie zawierają wskazówki dotyczące zastosowania, nie musisz więc martwić się o rysy na wrażliwych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *