Auto Detailing

Jaki wosk do czarnego lakieru wybrać?

dobry wosk do czarnego lakieru

„Możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny” – tak brzmiała słynna dewiza Henry’ego Forda. I nic dziwnego, czerń na karoserii symbolizuje moc, elegancję oraz luksus. Aby uzyskać efekt szklistego połysku, warto postawić na dobry wosk do czarnego lakieru, który nie pozostawia białych smug. Przygotowaliśmy więc dla Ciebie kilka atrakcyjnych produktów.

Wybór wosku samochodowego do czarnego lakieru

Woski samochodowe mają niemal cudowne właściwości, które warto znać. Nikogo nie dziwi więc, że stanowią podstawę pielęgnacji auta. Odpowiedni wosk ma wiele zalet, między innymi:

 • zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych takich jak temperatura, wilgoć czy promienie słoneczne,
 • przedłuża żywotność karoserii,
 • poprawia wygląd auta,
 • ułatwia mycie samochodu,
 • maskuje drobne rysy w lakierze.

Każdy troskliwy właściciel auta powinien dbać o auto detailing i posiadać wosk do samochodu w swoim garażu. Jeśli do nich należysz, wybierz specjalny wosk do czarnego lakieru, który wydobędzie głęboki kolor i nie pozostawi nieestetycznych smug. Środki uniwersalne mogą gromadzić się w ubytkach lakieru i prowadzić do powstania białych śladów. Natomiast dobry wosk samochodowy wypełni zadrapania oraz nierówności, sprawi też, że będą niezauważalne.

Dobry wosk do czarnego lakieru – produkty

Ciemny kolor karoserii wymaga zastosowania specjalnych produktów, zwłaszcza do wykończenia pielęgnacji. Dobry wosk do czarnego lakieru nie powinien zostawiać białych śladów w postaci smug czy plam. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj marka Soft99 – innowacyjne, japońskie woski samochodowe to kultowe już środki w atrakcyjnych cenach.

 • Soft99 Dark & Black Wax – klasyczny wosk do czarnego lakieru, który oprócz wydobycia głębi koloru, powleka karoserię warstwą hydrofobową odporną na działanie deszczu i błota. Należy do najpopularniejszych wosków samochodowych.
 • Soft99 Extreme Gloss „The Kiwami” Dark – to najlepszy wosk samochodowy, jeśli zależy Ci na ekstremalnym połysku. Zabezpieczenie lakieru lustrzaną powłoką sprawia, że auto prezentuje się atrakcyjnie na drodze niezależnie od pogody.
 • Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark – innowacyjna formuła sprawia, że nakładanie wosku jest szybkie, a po przetarciu na lakierze nie pozostają nieestetyczne smugi. Wyjątkowy blask połączony z ochroną karoserii utrzymuje się nawet przez 12 miesięcy, dlatego niemal każdy ranking wosków samochodowych uwzględnia ten produkt.

Wszystkie powyższe produkty, a także wiele innych kupisz w naszym sklepie. Marka Soft99 produkuje też twardy wosk bezbarwny, który zabezpiecza lakier samochodu w jasnych barwach. Każdy klient może więc zadbać o trwałą warstwę ochronną przed czynnikami atmosferycznymi. Naturalny lub syntetyczny wosk do samochodu wydobywa głębię koloru, a mokry lakier zyskuje lustrzany połysk dzięki właściwościom hydrofobowym.

ADBL Wax One twardy wosk do lakieru 100ml

42,50 

Poprzednia najniższa cena: 42,50 .

CHEMOTION EUPHORIA P77 wosk do lakieru

67,99 135,99 

Poprzednia najniższa cena: 74,90 .

 • ADBL Wax One – Twardy wosk hybrydowy. Oprócz walorów estetycznych to przede wszystkim ochrona lakieru przed warunkami atmosferycznymi i łatwiejsze mycie naszego auta. W tym produkcie połączono łatwość aplikacji, trwałość i fenomenalne kropelkowanie.
 • GOOD STUFF Show Wax – wosk zawierający Carnaube, czyli naturalny wosk pochodzenia roślinnego. Został stworzony w celu odpowiedniego zabezpieczenia lakieru oraz nadaniu dodatkowej głębi kolorowi. Chroni przed brudem i innymi szkodliwymi czynnikami.
 • CHEMOTION EUPHORIA P77 – to wosk do lakieru pasujący do każdego koloru lakieru. Jest to prawdopodobnie najlepszy wosk do samochodu, jeżeli chodzi o późniejszy wygląd po aplikacji. Dodatkowe opcje hydrofobowe odpychają brud, który nie osiada od razu na samochodzie.

Rodzaje wosków do czarnego lakieru

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje najlepszych wosków samochodowych, a każdy z nich ma nieco inne zastosowania. Jeśli zależy Ci na prostej, szybkiej aplikacji, kup woski syntetyczne w sprayu (Quick detailer) lub w formie mleczka – płynny wosk sprawdzi się również, aby przedłużyć trwałość wosku twardego. Nałożenie wosku na powierzchnię lakieru samochodowego odbywa się za pomocą zwykłej ściereczki lub gąbki. Dzięki płynnej konsystencji spray wax jest idealny do szybkiego woskowania samochodu.

Jeśli zaś chcesz nakładać wosk twardy, będzie to wymagało nieco więcej pracy. Postępujące woskowanie samochodu i coraz lepszy wygląd karoserii z pewnością Ci ją jednak wynagrodzą. Aplikacja wosku w formie twardej pasty maszyną polerską lub ręcznie chroni lakier samochodowy oraz skutecznie ukrywa skazy i inne niedoskonałości karoserii. Zaletą wosków twardych jest długotrwały efekt szklanej powłoki na aucie.

Wosk carnauba a woski syntetyczne

Dostępne produkty różnią się także składem. Woski naturalne, bardzo często stosowane w kosmetykach samochodowych, nadają karoserii wyjątkowy, „wilgotny” efekt. Naturalny wosk carnauba z dodatkiem wosków pszczelich to przyjemny zapach, długotrwała ochrona lakieru i lśniąca karoseria. Zmieszane z woskami syntetycznymi doskonale zabezpieczają auto przed czynnikami zewnętrznymi, zatem najczęściej wykorzystywane są przed zimą.

Najlepszy wosk samochodowy, niezależnie czy to wosk naturalny, hybrydowy czy wosk syntetyczny, ma właściwości hydrofobowe, które powodują odpychanie wody z powierzchni lakieru, co w efekcie przedłuża jego trwałość.

Powłoka ceramiczna a wosk do czarnego lakieru

Powłoki ceramiczne to zabezpieczenie karoserii, które możesz samodzielnie nałożyć w przydomowym garażu. Obecnie nie trzeba odwiedzać specjalistycznych salonów, by zyskać połysk oraz ochronę. Czym więc różni się powłoka ceramiczna od dobrego wosku do czarnego lakieru? Na korzyść powłoki z pewnością przemawia nawet wieloletnia trwałość, zależy ona jednak od zastosowanych produktów. Wielką zaletą wosku jest z kolei przystępna cena – wosk do czarnego lakieru, którego efekt utrzymuje się do 12 miesięcy to więc doskonały wybór.

Jak stosować wosk samochodowy do czarnego lakieru?

Odpowiednio dobrany wosk do czarnego lakieru nie tylko nadaje karoserii wyjątkowy połysk, ale pogłębia również kolor. Dla uzyskania najlepszych rezultatów warto przygotować auto i dokładnie je oczyścić – poświęcony czas z pewnością Ci się opłaci. Podczas szorowania samochodu zastosuj mycie wstępne oraz deironizację, usuń też smołę czy inne zanieczyszczenia za pomocą glinki.

Specjaliści zalecają, aby zawsze przed nałożeniem wosku przeprowadzać dogłębne czyszczenie. Dzięki temu ograniczysz wizyty na myjni, a wosk samochodowy sprawi, że późniejsze usuwanie zabrudzeń będzie znacznie łatwiejsze. Po dekontaminacji karoserii możesz przejść do następnego kroku. Stosowanie dobrego wosku do ciemnych lakierów przypomina woskowanie uniwersalnymi środkami:

 1. Rozprowadź produkt na lakierze cienką warstwą, korzystając z dołączonej gąbki.
 2. Poczekaj kilka minut, aż na powierzchni pojawi się biały osad.
 3. Wypoleruj karoserię czystą i suchą ściereczką, najlepiej z mikrofibry.

FAQ

1. Jaki wosk do czarnego lakieru wybrać?

Niemal każdy właściciel samochodu z czarną karoserią ceni produkty firmy Soft99. Opinie o woskach samochodowych tej marki są w większości pochlebne. Idealne woski samochodowe do czarnego lakieru to na przykład Soft99 Dark & Black Wax, Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark czy Soft99 Extreme Gloss „The Kiwami” Dark.

2. Dlaczego warto kupić dobry wosk do czarnego lakieru?

Dobry wosk do czarnego lakieru pogłębia kolor i zapobiega powstawaniu smug po zakończeniu polerowania. Specjalny wosk koloryzujący wypełnia drobne rysy czy bruzdy, a także skutecznie je maskuje, podczas gdy produkty uniwersalne mogą pozostawiać na nich białe ślady. Efekt hydrofobowy zapewnia natomiast zabezpieczenie lakieru.

3. Jak stosować specjalny wosk do czarnego lakieru?

Prezentowane przez nas woski twarde stosuje się jak każdy inny wosk samochodowy. Najpierw dokładnie umyj samochód oraz osusz karoserię. Następnie za pomocą dołączonej gąbki wetrzyj wosk do czarnego lakieru, a po pojawieniu się białego osadu (5-10 minut), wypoleruj auto czystą i suchą ściereczką z mikrofibry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *