Kleje UV to jednoskładnikowe kleje akrylowe przeznaczone głównie do łącznie elementów szklanych. Preparaty te, aby uległy utwardzeniu należy naświetlić promieniowaniem UV. Może do tego posłużyć lampka wyposażona w taką żarówkę, zależnie od mocy spoina utwardzi się w kilkadziesiąt sekund, kilka minut. Jest również możliwość wystawienia spoiny na promieniowanie słoneczne, co prawda będzie to trwało nieco dłużej, ale również w tym wypadku możemy uzyskać utwardzenie kleju. Jedna z klejonych powierzchni musi być w pełni przezroczysta, aby promieniowanie mogło je utwardzić. Dlatego w głównej mierze kleimy elementy szklane. Jest jednak jeszcze możliwość klejenia przezroczystych plastików. Drugim warunkiem podczas klejenia klejami UV jest to, aby elementy ściśle do siebie przylegały. Musi nastąpić odcięcie dopływu tlenu, podobnie jak to ma miejsce w klejach anaerobowych.

Więcej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Loxeal 30-20

W swojej ofercie marka Loxeal ma kilka różnych klejów UV. Różnią się one głównie gęstością oraz lepkością. To od rodzaju połączenia jakie chcemy wykonać zależeć będzie, który klej będzie najodpowiedniejszy. Gęsty klej jakim jest Loxeal 30-20 możemy użyć przy powierzchniach na których zależy nam, aby klej nie spływał. Po naświetleniu spoiny posiada ona wysoką wytrzymałość fizyczną, jest odporna na wodę, oleje, chemikalia i wiele innych. Spoina jest cienka i w pełni przezroczysta. Z powodzeniem możemy kleić szklane dekoracje, nogi do szklanego blatu itp.

Loxeal 30-23

Podobnie jak wyżej Loxeal 30-23 jest klejem UV, jednak posiada płynniejszą strukturę. Dzięki temu łatwiej go rozprowadzić na poziomych powierzchniach. Po utwardzeniu posiada takie same właściwości.