Firma 3M, dawniej znana jako Minnesota Mining and Manufacturing Company, została założona w 1902 roku i ma siedzibę w Maplewood, Minnesota.

3M zatrudnia około 93 500 pracowników i prowadzi działalność w ponad 70 różnych krajach. W 2018 roku osiągnęła obrót w wysokości 32,8 miliarda dolarów i została umieszczona 95 miejscu na liście 500 magazynu Fortune, obejmującej największe amerykańskie korporacje pod względem łącznej sprzedaży

W ofercie 3M znajduje się ponad 60 000 różnych produktów, dostępnych na wielu rynkach.

ZadbanaBryka sprzedaje i dystrybuuje produkty specjalnie dla branży lakierniczej, ze szczególnym uwzględnieniem specjalistów od polerowania.

Więcej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Oferta produktów 3M oferuje szeroką gamę rozwiązań dla specjalistycznego warsztatu lakierniczego:

Materiały ścierne – są to narzędzia, które mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie procesów lakierniczych: od usuwania warstw lakieru (agresywne usuwanie powłok) aż do prac wykończeniowych (np. precyzyjne polerowanie). Narzędzia te, określane jako ścierne, to między innymi tarcze, arkusze, koła i pasy. W firmie ZadbanaBryka na co dzień używamy wysokiej jakości narzędzi 3M do przygotowania powierzchni.
3M oferuje szeroki wybór tarcz, pasów, kół i podkładek ręcznych zaprojektowanych do szybkiego usuwania farby, rdzy czy zarysowań, oraz innych zadań związanych z przygotowaniem powierzchni. Niezależnie od tego, czy następnym krokiem jest malowanie, czy też wykończenie powierzchni, ścierniwa 3M są idealnym wyborem.

Kleje, powłoki i uszczelniacze – a także sprzęt do ich efektywnego nakładania – mogą być stosowanie do wszelkich zadań w procesie naprawy nadwozia samochodowego, w tym napraw tworzyw sztucznych i wymiany paneli. Dobrze znanym klejem używanym przez warsztaty jest 3M™ Scotch-Weld™ – strukturalny klej z tworzyw sztucznych DP8005, który jest dwuskładnikowym klejem akrylowym specjalnie opracowanym do wiązania wielu tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej, w tym wielu gatunków polipropylenu, polietylenu i termoplastycznych elastomerów (TPC) bez specjalnego przygotowania powierzchni.

Wypełniacze – produkty zazwyczaj składają się z wypełniacza na bazie żywicy poliestrowej z utwardzaczem kremowym, który może być używany do wyrównywania wgnieceń i zakrywania skaz na pojazdach. 3M posiada w swojej ofercie wypełniacz do nadwozia, który pomoże Ci naprawić praktycznie każde wgniecenie lub wadę. Od drogiego, lekkiego wypełniacza Premium do tańszego wypełniacza wzmocnionego włóknem szklanym – masz rozwiązanie na miarę każdego budżetu, dużego lub małego. Wypełniacze 3M mają dobrą przyczepność i płynność, co jest kluczem do uzyskania idealnego wykończenia powierzchni.

Środki złożone, do polerowania – To właśnie tam ZadbanaBryka skupia swoją ofertę produktową z linii 3M.  3M doprowadziło sztukę usuwania zarysowań do perfekcji – produkty z oferty firmy to przykład wzorowego wykorzystania najnowszych technologii w środkach złożonych, lakierach, blokach polerskich, które zapewniają wręcz salonowy poziom wykończenia. Te produkty i narzędzia są bardzo popularne wśród profesjonalnych detailerów samochodowych, ponieważ pozwalają im spolerować niedoskonałości i zadrapania na lakierze samochodowym, a po zastosowaniu środków złożonych oraz polerek 3M, efekt końcowy jest znakomity. “Wielka trójka” produktów 3M w detailingu to: Fast Cut Plus, Extra Fine Compound oraz Ultrafina. Te trzy produkty gwarantują różne poziomy polerowania. Podczas gdy pierwsze dwa zapewniają dobre wykończenie, Ultrafina to ostatni krok w procesie szlifowania i polerowania kolorów samochodowych 3M, stworzony w celu usunięcia wszystkich drobnych śladów szlifowania fabrycznego. Krok pierwszy (opakowanie z zielonym wieczkiem) oraz krok drugi (wieczko czarne) są zazwyczaj stosowane przez detailerów do usuwania skórki pomarańczowej i innych wad malowania. Krok trzeci jest używany przez tych, którzy naprawdę chcą, aby ich nowe samochody lub nowo położony lakier wyglądały lepiej niż prosto z fabryki.

Ochrona podczas lakierowania – Czy wiesz, że firma 3M wynalazła taśmę ochronną w 1925 roku? Obecnie nadal udoskonalają swoją taśmę premium i powiązane z nią produkty w celu ochrony pojazdów podczas procesu naprawy skutków kolizji. 3M oferuje pełną linię taśm z różnymi podkładami, poziomami przyczepności, właściwościami usuwania i zakresem temperatur pracy.

Bezpieczeństwo – tak, 3M oferuje również najnowocześniejsze produkty BHP: maski, okulary ochronne i środki ochrony słuchu, które spełniają surowe wymagania warsztatów blacharskich. W ofercie firmy 3M znajduje się szeroka gama masek ochronnych wielokrotnego użytku, które będą odpowiednie dla każdego rodzaju pracy. Maski pełne łub na pół twarzy zapewniają ochronę zarówno przed cząsteczkami jak i oparami substancji używanych w warsztatach lakierniczych – silnych środków chemicznych, klejów oraz efektów piaskowania paneli nadwozia.