Soudal to bardzo znana, globalna marka. Oryginalnie pochodzi z Belgii, ponadto jej biura znajdują się w ponad 130 krajach na całym świecie. Firma powstała ponad 50 lat temu, a od 20 lat jest na rynku polskim. Szeroki asortyment z zakresu chemii budowlanej obejmuje głównie uszczelniacze, pianki i kleje. Godne uwagi jest, że firma cały czas inwestuje w badania i rozwój. Dzięki temu stale poszerzają swój asortyment, bez wątpienia plasując się w czołówce producentów chemii budowlanej.

Ważnym aspektem jest również, że firma rozbudowała swoją własną sieć dystrybucyjną, a w 2009 uruchomiła pierwszą w Polsce fabrykę pian i silikonów. Soudal Manufacturing – bo o niej mowa to innowacyjna fabryka, spełniająca przede wszystkim najostrzejsze wymagania środowiskowe.

Z pewnością ich asortyment można podzielić na szerokie spektrum wyboru: od produktów DIY, przez izolacje termiczne, chemię samochodową aż po domieszki do betonu.

Więcej

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kleje poliuretanowe

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych produktów jest klej poliuretanowy Soudalflex 40FC. To szybko-utwardzalny, wysoko-modułowy i trwale elastyczny uszczelniacz do betonu, metali, tworzyw sztucznych czy poliestrów. Bezsprzecznie przenosi duże obciążenia mechaniczne czy pochłania wibracje i drgania. Doskonale uszczelnia szwy w przemyśle stoczniowym czy motoryzacyjnym. Po utwardzeniu nadaje się do malowania.

Z kolei drugim, popularnym klejem poliuretanowym jest z pewnością Soudal Carbond 940 FC. Stosowany jest bez wątpienia w przemyśle samochodowym, do produkcji chłodni samochodowych, elementów wentylacji i klimatyzacji itd. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością do wszelkiego rodzaju materiałów stosowanych w przemyśle samochodowym. Ważnym aspektem jest, że przenosi bardzo duże obciążenia dynamiczne oraz hamuje wibracje. Jest bezwonny i podobnie jak 40FC daje się malować. Stosuje się go w konstrukcjach metalowych i laminatowych, do uszczelniania spoin o dużej ruchowości np. w kontenerach, nadaje się również do spoinowania fug w posadzkach przemysłowych.

Kleje do drewna

Dla wyjaśnienia bardzo popularnym jest również klej do drewna Soudal 66A o najwyższej klasie wodoodporności D4 do szerokiego zastosowania. Klej ten jest ekstremalnie mocny, spienia się podczas utwardzania, dzięki czemu dobrze wypełnia nierówności w powierzchni. Klei każdego rodzaju drewno – nawet wilgotne, wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Co więcej – klei nawet niedokładnie spasowane elementy. Jak zapewnia producent, spoina jest odporna na długotrwały kontakt  z wodą i skrajne warunki atmosferyczne.

Za każdym stosowaniem kleju, uszczelniaczy czy pianek powinny stać sciereczki czyszczące Swipex XXL. Pozwolą oczyścić powierzchnię i oczyścić nadmiar materiału.